Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS
Sirds izmeklējumi

Sirds izmeklējumi

Medicīnas centrā ARS un tā filiālē ARS Diagnostikas klīnikā iespējama pilnvērtīga sirds un asinsrites izmeklēšana, sākot no pašām vienkāršākajām līdz komplicētām metodēm ar augstu tehnoloģiju piesaisti:

Sirds izmeklējumi:

Elektrokardiogrāfija (EKG)

Sirds elektrisko potenciālu grafisks attēls, kurš sniedz svarīgu informāciju par iespējamām akūtas išēmijas pazīmēm pacientiem ar sāpēm krūtīs, nopietniem sirds ritma traucējumiem, atsevišķu sirds daļu palielināšanos un citiem traucējumiem. EKG galvenais uzdevums ir novērtēt miokarda stāvokli un funkciju. EKG pielieto dažādu sirds slimību diagnostikā, dažādu latentu sirds bojājumu noteikšanai.

Veloergometrija (VEM)

Sirds izmeklējumiDiagnostikas metode fiziskās tolerances novērtēšanas jeb fiziskās slodzes tests ar elektrokardiogrammas reģistrēšanu. VEM ir praktiskākais un vērtīgākais kardiovaskulārās sistēmas novērtēšanas veids. Slodzes testu veic ar veloergometru (speciālu velosipēdam līdzīgu trenažieri, kurš aprīkots ar speciālu aparatūru) kontrolējot EKG, sirds frekvenci, mērot arteriālo asinspiedienu, kā arī vēro kādas ir izmaiņas pēc slodzes – vai ir sirds ritma traucējumi, asinsvadu sašaurināšanās, utt. VEM izmanto pacientiem, kuriem ir sūdzības par sāpēm sirds apvidū. VEM palīdzību diagnosticē sirds  slimības. Pacientam ar jau esošu sirds slimību ar VEM palīdzību novērtē ārstēšanas efektivitāti, fiziskās slodzes toleranci, riska faktorus  un prognozi. Šis tests ietilpst arī pacienta padziļinātā izmeklēšanā, ar tā palīdzību var ieteikt piemērotu fizisku slodzi.

Holtera monitorēšana

Sirds izmeklējumiHoltera monitorēšana – 24 stundu EKG pieraksts ar datorizētu apstrādi, kas veikts mājas apstākļos un palīdz atklāt sirds bojājuma pazīmes, ritma un vadīšanas traucējumus ilgākā laika posmā, palīdz novērtēt to smaguma pakāpi un ārstēšanas nepieciešamību. Nepieciešamības gadījumā to veic atkārtoti.

 

 

Ehokardiogrāfija (EhoKG)

Sirds izmeklējumiEhokardiogrāfija – ultraskaņas izmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību var atklāt iedzimtas un iegūtas sirdskaites, novērtēt sirds struktūras un to funkcionālo stāvokli. Metode ir nekaitīga, nesāpīga un ļoti informatīva, to nepieciešamības gadījumā var atkārtot.
EhoKG izmeklējumi Medicīnas centrā ARS un ARS Diagnostikas klīnikā tiek veikti ar Premium klases ultrasonogrāfijas iekārtām, kas ir piemēroti tieši sirds un asinsvadu izmeklējumiem.

Datortomogrāfijas koronarogrāfija

Sirds izmeklējumiCT koronarogrāfija – neinvazīva metode sirds (koronāro) asinsvadu stāvokļa noteikšanai. Izmeklējuma laikā iegūst informāciju par koronāro artēriju stāvokli, bet papildus var iegūt informāciju arī par sirds dobumiem, sirds sieniņām – miokardu, sirds vārstulēm, perikardu, sirds maģistrāliem asinsvadiem, funkcionālā analīze, ļauj novērtēt sirds saslimšanas risku, veikt prognozes, nepakļaujot pacientu nepatīkamām, invazīvām procedūrām – ainsvadu kateterizācijai  Šis ir vienīgais izmeklējums, kas ļauj spriest par asinsvadu stāvokli, lai pēc tā noteiktu slimībai atbilstošu ārstēšanu – medikamenti, koronārā angioplastija jeb vainagartēriju paplašināšana, vainagartērijas šuntēšanas operācija.
CT koronarogrāfija ir nesāpīga procedūra, kuru veic ambulatori.

Cenrādis