Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS
Sieviešu konsultācija

Sieviešu konsultācija

Sieviešu konsultācija

Mūsu sieviešu konsultācija kā atsevišķa struktūra darbojas jau no Medicīnas centra ARS pirmssākumiem. Šajā laikā tā izveidojusies par vienu no mūsdienīgākajām un profesionālākajām ambulatorās ginekoloģijas nodaļām Latvijā, ieviešot jaunākās tehnoloģijas un ārstēšanas metodes.

Nodaļas galvenie darbības virzieni ir:

Sieviešu konsultācija

Ginekoloģe Dace Matule
www.ars-med.lv

Nodaļas vadītāja, ginekoloģe, dzemdību speciāliste Dr. Dace MATULE:

Ginekoloģijas nodaļā strādā 22 ginekologi, tāpēc gluži loģiski, ka pirms konsultācijas pacientei varētu rasties jautājums – kuru speciālistu man labāk izvēlēties? Mēs esam padomājuši par visa vecuma sievietēm – sākot no pusaudzēm līdz pat dāmām krietni pāri 60.

Daudziem speciālistiem ir padziļinātas zināšanas kādā specifiskā ginekoloģijas sfērā:

Katru gadu Medicīnas centra ARS uzskaitē stājas vairāk nekā 400 grūtnieču. Ārstu un vecmāšu kopīgais darbs nodrošina šo sieviešu vēlmēm atbilstošu, kvalitatīvu aprūpi. Pacientēm tiek piedāvāts augļa sirdstoņu pieraksts un izvērtēšana ar jaunāko medicīnisko aparatūru.

Zinošas un saprotošas vecmātes vada lekciju ciklu topošajiem vecākiem:

Rūpējoties par jauno māmiņu labsajūtu, Medicīnas centra ARS ginekoloģijas jeb sieviešu konsultācijas nodaļa piedāvā vecmātes vizīti mājās.
Mājas vizītēs dodas vecmāte Jeļena LENDELE.

Maksts noslīdējuma un urīna nesaturēšanas gadījumos konsultē un tālāku operatīvu ārstēšanu sniedz ginekoloģe Dr. Dace MELKA.

Pieredzējušas speciālistes dzemdes dobuma patoloģiju diagnosticēšanā un ārstēšanā ar endoskopijas metodēm ir Daiga BARANOVSKA un Jana ŽODŽIKA. Vairāku ginekoloģisku saslimšanu ārstēšanā un veidojumu noņemšanā tiek pielietota lāzerterapija, kas profesionāli tiek veikta Daigas BARANOVSKAS un Larisas ANTONOVAS konsultāciju laikā.

Trīs augstas klases ginekologi un sonogrāfijas speciālisti – Dr. Dace MATULE, Dr. Dace EZERIŅA un  Dr. Inese CEKULA – katru dienu piedāvā sonogrāfijas izmeklējumus mazā iegurņa pataloģiju diagnostikā, augļa sonogrāfiskajā izmeklēšanā. Īpašu vērību veltām grūtniecības pirmā un otrā trimestra sonogrāfijas izmeklējumiem. Grūtniecēm ir pieejama ne tikai standarta sonogrāfija, bet arī trīs un četrdimensiju sonogrāfijas izmeklējumi, tas ir, telpiska un kustīga telpiska attēla iegūšana ultraskaņas izmeklējuma laikā. 3D/4D ultraskaņu izmanto augļa virspusējo struktūru vizualizācijai. Piemēram, sejas attīstības anomāliju papildu diagnostikai, pie skeleta malformācijām (skeleta attīstības anomālija). Latvijā šo sonogrāfiju izmanto kopš 2005. gada aprīļa. ARS 3D/4D izmeklējumu veic Dace EZERIŅA.

Tā kā ginekoloģijas nodaļa atrodas vienā ēkā ar E. Gulbja laboratoriju, pacientēm ir iespējams ātri un ērti nodot analīzes, savukārt ārsti var ļoti ātri saņemt analīžu rezultātus.

Operatīvi ir pieejami citi izmeklējumi un speciālistu konsultācijas:

ARS Dienas stacionārā, iespējams izdarīt dažādas plānveida ķirurģiskās operācijas:

  • ginekoloģiski laparoskopiskās operācijas;
  • dzemdes dobuma proves abrāzijas.

Medicīnas centrs ARS pagaidām ir vienīgā ambulatorā iestāde, kur dienas stacionāra apstākļos tiek veikta dzemdes kakla konizācija un histerorezektoskopija.

Medicīnas centrā ARS ir pieejamas 2 veidu vakcīnas pret dzemdes kakla vēzi:

  • dzemdes kakla vēža un pirmsvēža saslimšanu profilakses vakcīna CERVARIX ar tās sastāvā esošu novatoru adjuvantu sistēmu AS04. Trīs CERVARIX devu ievadīšana 0., 1. un 6. mēnesī izraisa augstu imunogenitāti meitenēm un sievietēm vecumā no 10 līdz 55 gadiem.
  • Gardasil 9 – tā ir vakcīna, ko lieto izteiktas dzemdes kakla displāzijas (CIN 2/3), dzemdes kakla karcinomas, izteiktu vulvas displastisku bojājumu (VIN 2/3) un ārējo dzimumorgānu smailo kondilomu (condyloma acuminata) profilaksē, ko izraisa cilvēka papilomas vīrusa (HPV) 6., 11., 16. un 18. tipi

Lai veiktu vakcināciju nepieciešams ārsta nosūtījums – ir derīgs gan Medicīnas centra ARS, gan citu medicīnas iestāžu ārstu nosūtījumi.

Vakcinēties pret dzemdes kakla vēzi ir iespējams arī sestdienās, kas īpaši izdevīgi varētu būt strādājošām sievietēm!

Cenrādis ginekoloģiskām konsultācijām un izmeklējumiem

Sieviešu konsultācija

Medicīnas centra ARS ginekoloģijas nodaļa.
www.arsmed.lv