Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Nervu sistēmas izmeklējumi

Nervu sistēmas izmeklējumi:

– Elektroencefalogrāfija (EEG)

Elektroencefalogrāfija (EEG) ir galvas smadzeņu garozas šūnu – neironu – biolektriskā lauka pieraksts līkņu veidā. Šīs līknes frekvence un amplitūda izmainās dažādu centrālās nervu sistēmas slimību gadījumos.

Kam nepieciešama elektroencefalogramma?

Elektroencefalogrammu nozīmē pacientiem ar bezsamaņas lēkmēm, krampjiem, epilepsijas slimniekiem. Šo izmeklējumu veic pacientiem ar dažādiem metaboliem traucējumiem, lai gan tas tieši nenorāda uz smadzeņu strukturālo bojājumu. To nepieciešams veikt, lai apstiprinātu diagnozi, spriestu par epilepsijas veidu, izvērtētu prognozi un izvēlētos piemērotākos medikamentus. Dažkārt šo izmeklējumu veic pacientiem ar miega traucējumiem. Konstatējot izmaiņas elektroencefalogrammā, ārsts var rekomendēt veikt vēl citus izmeklējumus.

Šī izmeklēšanas metode ir nekaitīga un nesāpīga; to var veikt gan bērniem, gan grūtniecēm. Uz pacienta galvas ar speciālu “cepurīti” tiek nostiprināti elektrodi, kuri reģistrē smadzeļu elektrisko aktivitāti. Elektroencefalogrammas pieraksts ilgst no 20 līdz 30 minūtēm

– Elektromiogrāfija (EMG)

Elektromiogrāfija (EMG) ir muskuļu biopotenciālu reģistrācijas diagnostikas metode, ar kuru var izmeklēt perifēro nervu sistēmu un skeleta muskuļus, to veido:

  • neirogrāfijaperifēro nervu pārbaude, stimulējot tos ar elektrisko impulsu;
  • adatas elektromiogrāfija – skeleta muskuļu elektriskās aktivitātes reģistrācija ar muskulī ievadītas adatiņas palīdzību.

Ar elektromiogrāfiju (EMG)  var diagnosticēt:

  • mono vai polineiropātijas (viena vai daudzu nervu bojājumus), t.s. kompresijas neiropātijas;
  • bojājuma raksturu, līmeni un tipu, kā arī smaguma pakāpi;
  • primārās muskuļu slimības;
  • motorā neirona (muguras smadzeņu priekšējo ragu šūnas) slimības;
  • miastēniju ( nerva – muskuļa funkcionālās kontaktvietas patoloģija) un citas pataloģijas.

Izmeklējums ilgst no 20 minūtēm līdz vienai stundai, atkarībā no precizējamā jautājuma.

Pacientam nav nepieciešams īpaši sagatavoties šim izmeklējumam.

Izmeklēšana notiek ar ASV firmas Nicolet EMG aparātu Viking Select, kas ļauj iegūt kvalitatīvus datus un apstrādāt tos, izmantojot oriģinālu datorprogrammu.

– Piedāvājam arī

Cenrādis