Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS
Maksts ķirurģiskā plastika

Maksts ķirurģiskā plastika

Sievietēm, kuras nav apmierinātas ar savas intīmās zonas sajūtām, talkā nāk ARS estētiskās ginekoloģijas jaunās metodes – maksts ķirurģiskā plastika, – kas palīdz atjaunot intīmās zonas komfortu un pašapziņu. Ar plastikas operācijas palīdzību kvalitatīvi var atjaunot maksts ieejas gredzena anatomiju – tā ir ļoti svarīga detaļa intīmā komforta un seksuālā apmierinājuma nodrošināšanai.

Lai uzlabotu vēlamo rezultātu, maksts plastikas operācijā var izmantot arī jaunās CO2 lāzertehnoloģijas, kas ievērojami paātrina dzīšanas norises un sniedz labāku pēcoperācijas kosmētisko efektu.

Kādos gadījumos veic maksts plastiku?

  • Pēc atkārtotām dzemdībām, īpaši tad, ja tās bijušas traumatiskas vai bērnam bijis liels svars, maksts bieži nespēj atgūt agrākos izmērus. Maksts gļotāda var izstiepties par daudz un, lai cik dabiski pēc dzemdībām tā nesavilktos, ieeja makstī var palikt pārāk plaša. Tas sievietei var radīt ne tikai fizisku, bet arī psiholoģisku diskomfortu, jo vairs nav tāda intīmā komforta un seksuālā apmierinājuma kā iepriekš. Dažkārt arī partneris atzīmē, ka intīmās sajūtas ir mainījušās.
  • Ja dzemdībās bijuši maksts sieniņu plīsumi un pēc šuvēm ir izveidojušās jūtamas rētas.
  • Maksts atslābumu gadu gaitā rada arī dabiskā novecošanās.
  • Maksts paplašināšanās pasliktina sievietes dzīves kvalitāti. Papildus var rasties arī problēmas ar urīna nesaturēšanu, šķaudot, klepojot un jebkuras fiziskas slodzes laikā.

Pirms procedūras

Ieteicams lūgt padomu savam ginekologam vai arī meklēt speciālistu, kurš ikdienā praktizē tieši šajā jomā. Ginekologs konsultācijā objektīvi izvērtē intīmās zonas anatomisko stāvokli, uzklausa sievietes vēlmes un iesaka iespējamos risinājumus.

Iespējas vienmēr ir vairākas, bet tikai ārsts var pilnvērtīgi izvērtēt, kāda varētu būt labākā nepieciešamo procedūru secība un, sarunā ar pacienti, izlemj, ko vajadzētu darīt, lai iegūtu labāko rezultātu.

Zināšanai:

  • Maksts plastika ir ķirurģiska operācija, bet, lai uzlabotu dzīšanu un pēcoperācijas kosmētisko efektu, izmanto arī lāzeri.
  • Jaunām sievietēm ķirurģisko korekciju visbiežāk veic maksts mugurējai sienai un tā neskar G punktu, kas atrodas priekšējā maksts sienā.

Pēc maksts plastikas procedūras

  • Pirmās 10 dienas jāievēro stingras intīmās higiēnas rekomendācijas un vēlams atturēties no sēdēšanas.
  • Pēc maksts plastikas pēcoperācijas periods ilgst apmēram mēnesi.
  • Jāizvairās no intensīvas fiziskās aktivitātes, it īpaši riteņbraukšanas, velotrenažiera, zirgu sporta, arī intīmajām attiecībām.

Procedūras veic ginekoloģe Daiga BARANOVSKA

Medicīnas centrs ARS
Skolas iela 5, Rīga
Tālr. 67 201 007

Cenrādis