Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Nākamās paaudzes metode vēža skrīningam

Medicīnas centrs ARS iesaistās agrīna krūts vēža diagnostikas metožu pētījumā.

Ir pieņēmums, ka cilvēka matu un tā specifisko vēža DNS fenotipu var izmantot  audzēja attīstības noteikšanai agrīnā stadijā.

Medicīnas centrs ARS sadarbībā ar Igaunijas uzņēmumu Interspectrum pašlaik attīsta neinvazīvu un drošu metodi krūts vēža atklāšanai agrīnajā stadijā. Metodes pārbaudei tuvākajā laikā tiks uzsākts pētījums sadarbībā ar Tartu universitātes pētniekiem. Pētījuma ietvaros tiks testēti sieviešu matu paraugi, ko iegūs gan no veselām sievietēm, gan no tām, kurām ir diagnosticēts krūts vēzis.

Pētījumā piedalīsies sievietes vecumā no 45 līdz 65 gadiem.

Ar Furjē transformācijas infrasarkanās spektroskopijas (FTIR) metodi pētnieki novēros gaismas stara izmaiņas, iedarbojoties uz matu. Iegūtie dati tiks analizēti, lai noteiktu specifiskus biomarķierus.

Šajā posmā piedalīties pētījumā var tikai pēc ārsta norādes. Pētījumā tiks apkopoti rezultāti paziņoti nobeigumā.

Ikvienas pacientes dalība šajā pētījumā būs ļoti vērtīgs pienesums krūts vēža pētniecībā un nākotnes diagnostikas attīstībā.

Šeit aprakstītās aktivitātes ir daļa no projekta “Developing a remote breast cancer screening service based on FTIR spectroscopy”, kas ir ieguvis Eiropas Attīstības fonda atbalstu 373 490 eiro apmērā Igaunijas-Latvijas starprobežu sadarbības programmas ietvaros.

 Šī informācija atspoguļo finansējuma saņēmēja redzējumu. Programmas autoritātes nenes atbildību par šo saturu.