Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Menopauzes problēmu risināšana

Menopauze ir fizioloģsks process, kas noteiktā bioloģiskā vecumā skar jebkuru sievieti. Tas ir laiks, kad  kopš pēdējām  menstruācijām pagājuši ne mazāk kā 12 mēneši, un klīniski vērojama olnīcu hormonālās aktivitātes izbeigšanās. Vidējais menopauzes iestāšanās vecums ir 51 gads.

Menopauzei izšķir trīs laika posmus:

  • Premenopause – laiks, kurā parādās olnīcu funkcijas traucējumi.
  • Perimenopauze – laiks no olnīcu funkcionālas aktivitātes samazināšanās brīža līdz 12 mēnešiem kopš pēdējām spontānām menstruācijām.
  • Postmenopauze – laiks pēc menopauzes iestāšanās.

Menopauzes simptomi var būt ļoti dažādi un ar atšķirīgu intensitāti. Daļai sieviešu šādu sūdzību nav vai arī tās ir minimālas, turpretim citām šīs parādības nereti  ir ļoti mokošas.

Viena no agrīnām klimaktēriskām sūdzībām ir karstuma viļņi. Šajā periodā var būt arī svīšana, uzbudināmība, galvassāpes, sirdsklauves. Vēlāk var rasties sūdzības par maksts sausumu un niezi, urīna nesaturēšanu, par ādas sausumu, par sāpēm dzimumakta laikā. Var pievienoties neskaidras sāpes kaulos, kas noved pie osteopēnijas un osteoporozes.

Šajā sievietei tik sarežģītajā laika posmā nepieciešama kompleksa vispusīga izmeklēšana un nevēlamo menopauzes klīnisko simptomu novēršana un korekcija.

Atkarībā no menopauzes izpausmēm, nodrošinam katrai klientei nepieciešamos izmeklējumus, kurus nozīmējis ārsts. Izmeklēšanas iespējas ir visplašākās – mēs piedāvājam:

Kad veikti nepieciešamie izmeklējumi, pieredzējis speciālists izvēlēsies piemērotākos līdzekļus, lai menopauzes periods kļūst par brīvas, piepildītas, aktīvas un radošas dzīves laiku.

Esiet laipni gaidītas!