Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Artroskopiskās operācijas

Artroskopiskās operācijas

Cilvēka skelets sastāv no apmēram 206 kauliem, kuri savā starpā savienoti gan kā nekustīgi savienojumi, gan kā savienojumi ar nelielu kustību apjomu, gan arī kā locītavas. Ikdienā veicot dažādas ķermeņa un ekstremitāšu kustības mēs necenšamies iedziļināties šo kustību norisē. Roka tiek pacelta virs galvas vai kāja saliekta celī daudz nedomājot. Esam raduši paļauties uz sevi līdz brīdim…kad, pēkšņi kaut kas sāk traucēt. Artroskopiskās operācijas Medicīnas centrā ARS veic ARS Dienas stacionārā.

Viena no biežāk traumētajām un, jāsaka, arī vārīgākajām locītavām ir celis. Izteikta slodze pie dažādu kustību apjoma, kā arī visai sarežģītā ceļa locītavas uzbūve nosaka ceļa locītavu biežās traumas un saslimšanas.

Kādas ir biežākās ceļa locītavu sūdzības?

Pacientu sūdzības var iedalīt divās grupās – sāpes un nestabilitāte.

Ceļa locītavu sāpju iemesli:

  • Sāpes jauniem cilvēkiem biežāk saistās ar menisku bojājumu, kas biežāk ir traumatisks (pacients atceras traumas epizodi, pēc kuras attīstījās sūdzības).
  • Vidēja vecuma cilvēkiem biežāk raksturīgi ir menisku plīsumu, bez konkrētas traumas – plīsums attīstās pakāpeniski, audi no slodzes ieplīst un sairst (līdzīgi kā pavalkāta drēbe).
  • Vecākiem cilvēkiem sāpju iemesls ir locītavas deformācija – artroze (deģeneratīva, progresējoša locītavu slimība, kurai raksturīgas pārmaiņas locītavu virsmās).  Locītavu veidojošo skrimšļu virsmas kļūst nelīdzenas, tiek bojāti arī meniski. Artrozei progresējot, parādās izmaiņas kaulos –  osteoartroze. Tā ir lēni progresējoša locītavu slimība, kurai raksturīgs visu locītavas struktūru bojājums, īpaši locītavas skrimšļa sadrupšana un jaunu kaula veidojumu (osteofītu) veidošanās, kas izraisa strukturālas un funkcionālas locītavu izmaiņas.

Otra sūdzību grupa ir nestabilitāte jeb nedrošības sajūta ceļa locītavā. Biežākais iemesls ir locītavas saišu plīsums. Neārstētai un nestabilai locītavai ar laiku vienmēr pievienosies sāpes.

ARS Dienas stacionārā veicam artroskopiskās operācijas:

Operācijas veic:

VIDEO:

CENRĀDIS