Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS
Kunģa-zarnu trakta izmeklējumi

Kunģa-zarnu trakta izmeklējumi

ENDOSKOPISKIE IZMEKLĒJUMI

Medicīnas centra ARS  filiālē ARS Diagnostikas klīnikā pieredzējuši gastroenterologi – endoskopisti, izmantojot jaunāko Latvijā, augstas klases firmas Olympus videoendoskopisko aparatūru EVIS EXERA III, veic gastroskopiju (barības vada, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas izmeklēšana) un  kolonoskopiju (resnās zarnas endoskopiska izmeklēšana). Endoskopija ir moderna diagnostiska un terapeitiska metode gastroenteroloģijā, kas ļauj savlaicīgi konstatēt kuņģa – zarnu trakta gļotādas izmaiņas un iegūt audu paraugus morfoloģiskai izmeklēšanai.

Augšējā endoskopija jeb GASTROSKOPIJA

Gastroskopija ir barības vada, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas izmeklēšana. Šī ir visprecīzākā metode agrīnai kuņģa – zarnu trakta diagnostikai un ārstēšanai. Procedūras laikā caur pacienta muti gremošanas sistēmā tiek ievadīta optiska ierīce – lokana caurulīte, kurai galā ir gaismas avots un kamera, monitorā detalizēti tiek apskatīta  barības vada, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas gļotāda. (Gastroskopijas laikā ir iespējams arī vairākkārtējs palielinājums izmeklējamai vietai).
Plašāka informācija par GASTROSKOPIJAS IZMEKLĒJUMU  – skat.šeit>>>

Apakšējā endoskopija jeb KOLONOSKOPIJA

Kolonoskopija ir resnās zarnas izmeklēšana. Izmeklējums tiek veikts caur anālo atveri. Kolonoskopijai izmanto optisku ierīci – lokanu caurulīti, kurai galā ir gaismas avots un kamera, monitorā detalizēti tiek apskatīta resnās zarnas  gļotāda. (Kolonoskopijas izmeklējuma laikā ir iespējams vairākkārtējs palielinājums izmeklējamai vietai). Lai padarītu izmeklējumu saudzīgāku, jaunajam kolonoskopam būtiski uzlabota endoskopa ievadāmā daļa. Tas ievērojami atvieglo procedūras norisi gan ārstam, gan pacientam. Endoskops ir viegli vadāms un tā  augstā izšķirtspēja un vadāmība ir galvenie faktori, kas ļauj ārstam kvalitatīvi novērtēt resnās un taisnās zarnas gļotādu, praktiski nepieļauj iespēju palaist garām patoloģiskas izmaiņas zarnās. Turklāt kolonoskopijas laikā var veikt arī dažādas ārstnieciskas manipulācijas, piemēram, paņemt gļotādas paraugus analīzēm, veikt polipektomiju – likvidēt polipus (līdz 4 mm), apturēt asiņošanu u.c.
Plašāka informācija par KOLONOSKOPIJAS IZMEKLĒJUMU – skat. šeit.>>>

REKOMENDĒJAM

Katram pacientam pēc 50 gadu vecuma veikt kolonoskopiju –  resnās un taisnās zarnas vēža diagnostiku, lai agrīnā stadijā diagnosticēt patoloģiskas izmaiņas. Savlaicīga zarnu vēža diagnostika, ar skrīninga palīdzību atklāj pirmsvēža stāvokļus vai ļaundabīgo audzēju agrīnā stadijā, tādejādi ievērojami augstāki ir pilnīgas izveseļošanās rādītāji.

REKTOSKOPIJA

Rektoskopija ir taisnās zarnas izmeklēšana ar speciālu ierīci — rektoskopu (metāla caurule ar elektriskās gaismas avotu un optisku sistēmu). Šī metode dod iespēju konstatēt gļotādas iekaisumu, hemoroīdus, rētainus sašaurinājumus, labdabīgus un ļaundabīgus audzējus.

RENTGENA DIAGNOSTIKA

DEFEKOGRĀFIJA

Defekogrāfija jeb evakuācijas proktogrāfija ir rentgenizmeklēšanas metode, kura ļauj izvērtēt taisnās zarnas un anālā kanāla izskatu un iztukšošanās īpatnības. Ar šīs metodes palīdzību var konstatēt tādas patoloģijas kā rektocēle, invaginācija, taisnās zarnas prolapss, enterocēle, anorektālā refleksa dissinerģija (taisnās zarnas iztukšošanās funkcionāli traucējumi). Šādu informāciju nevar iegūt ar citām pieejamajām vizuālās diagnostikas metodēm.
Plašāka informācija par defekogrāfijas izmeklējumu skat.šeit>>>

RESNĀS ZARNAS TRANZĪTA LAIKS

Resnās zarnas tranzīta laika noteikšana ir rentgenizmeklēšanas metode, kura sniedz informāciju par resnās zarnas darbību, raksturo zarnu darbības patoloģijas, kā arī ļauj izvērtēt problēmas smagumu.
Plašāka informācija par  izmeklējumu – resnās zarnas tranzīta laiks skat.šeit.>>>

ULTRASONOGRĀFIJA

Vēdera dobuma USG izmeklējums – aknām, žultspūslim, aizkuņģa dziedzerim, liesai, nierēm un urīnpūslim.

ATTĒLU DIAGNOSTIKA

DATORTOMOGRĀFIJA

Datortomogrāfijas izmeklējumi vēdera dobuma orgāniem un mazajam iegurnim .

 • aknas, žulstspūslis, žultsvadi
 • aizkuņģa dziedzeris
 • liesa
 • virsnieres, nieres, urīnvadus, urīnpūslis
 • limfmezgli
 • iegūst informāciju arī par kuņģa-zarnu traktu, mugurkaulu un iegurņa kauliem, muskuļiem, iegurņa orgāniem, vēdera dobuma priekšējo sienu u.c.

Vairāk info skat. šeit. >>>

MAGNĒTISKĀ REZONANSE

Magnētiskās rezonanses izmeklējumi vēdera dobuma orgāniem un mazajam iegurnim:

 • aizkuņģa dziedzeris, žultspūslis, žultsvadi (MR holangiogrāfija), aknas, nieres, virsnieres, limfmezgli
 • ginekoloģija – dzemde, olnīcas
 • prostata
 • urīnpūslis
 • tievās zarnas enterogrāfija
 • resnās zarna kolonogrāfija
 • iegurņa limfmezgli

Vairāk info skat. šeit. >>> 

VIDEO: