Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS
Bērnu kardiologs

Bērnu kardiologs

Bērnu kardiologs ir ārsts, kurš specializējies sirds un asinsvadu slimību diagnostikā un ārstēšanā.

Kad ir nepieciešama bērnu kardiologa konsultācija?

  • Ja ģimenes ārstam izklausot bērnu, ir aizdomas par iedzimtu vai iegūtu sirdskaiti vai sirds mazspējas pazīmēm, par ko var liecināt trokšņi sirds apvidū, paātrināta sirdsdarbība un elpošana, palielinātas aknas, pastiprināta svīšana, nogurums pat minimālas slodzes laikā.
  • Ja ir aizdomas par sirds ritma traucējumiem, ja tie ir reģistrēti elektrokardiogrammā.
  • Ja ir atklāta kardiomiopātija – sirds muskuļu patoloģija.
  • Ja fiziska slodze izraisa ģīboni.
  • Ja bērnam atkārtoti tiek konstatēts paaugstināts asinsspiediens
  • Ja bērnam iedzimti citu orgānu traucējumi.
  • Ja ģimenē bijuši sirds slimību radīti nāves gadījumi jauniem cilvēkiem.
  • Pēc sirdskaites ķirurģiskas korekcijas, lai precizētu turpmāko ārstēšanu un dzīvesveidu.

Kā sagatavoties vizītei pie bērnu kardiolga?

Dodoties vizītē pie bērnu kardiologa, līdzi jāņem visi ar bērna veselības stāvokli saistītie izraksti un slēdzieni, kas saņemti slimnīcās, ambulatorās iestādēs un pie dažādiem speciālistiem. Noteikti ir vajadzīgi iepriekš veikto elektrokardiogrammu rezultāti, skolas vecuma bērniem ­- sporta ārsta slēdziens.

Ir jāsagatavo informācija par lietotajiem medikamentiem. Ja ģimenē tuviem asinsradiniekiem ir bijušas sirds problēmas, arī sirds ritma traucējumu, ieteicams noskaidrot, kāds ir to iemesls, ar ko slimojuši tuvi asinsradinieki. Tas kardiologam palīdz iegūt maksimāli daudz informācijas, kas atvieglo diagnozes noteikšanu un palīdz izvēlēties piemērotāko ārstēšanas stratēģiju. Savlaicīgi apkopotā informācija palīdz taupīt laiku un līdzekļus, jo var gadīties, ka daži izmeklējumi jau ir veikti un vairs nav atkārtoti jāveic.

Kā notiek vizīte?

Sarunā ar bērnu, viņa māti/pavadoni tiek noskaidrotas sūdzības, izvērtēti simptomi, apskatīts bērns un izvērtētas analīzes.
Vienas vizītes laikā bērnu kardiologs veic pilnvērtīgu izmeklēšanu, sniedz rekomendācijas ikdienai, fiziskajām aktivitātēm, nozīmē nepieciešamos medikamentus un turpmāko ārstēšanu.
Ja nepieciešams, kardiologs nozīmē citu speciālistu konsultācijas un/vai papildus izmeklējumus:

Par ehokardiogrāfijas izmeklējumiem vairāk lasīt šeit>>.

Ja ģimenē ir iedzimti sirds slimību gadījumi vai grūtniecības laikā radušās aizdomas par augļa sirds slimību, var būt nepieciešama augļa ehokardiogrāfiskā izmeklēšana. Arī šo izmeklējumu iespējams veikt mūsu klīnikā.

Bērnu kardiologs

Cenrādis