Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS
Magnētiskā rezonanse

Magnētiskā rezonanse

Magnētiskā rezonanse

Magnētiskā rezonanse (MR) ir viena no precīzākajām un informatīvākajām diagnostikas metodēm – nekaitīga, ar magnētiskā lauka un radioviļņu palīdzību viena izmeklējuma laikā palīdz iegūt kvalitatīvus cilvēka ķermeņa un orgānu šķērsgriezuma attēlus trīs plaknēs.

Modernizējot un attīstot jaunākās diagnostikas iespējas Medicīnas centrā ARS  un tā filiālēs ir uzstādītas jaunākās un modernākās Premium klases magnētiskās rezonanses iekārtas Baltijā Iekārtām ir palielināts gentrija atvērums – 70 cm, kas ir īpaši piemērots arī korpulentiem un liela auguma pacientiem (līdz 150 kg).

Magnētiskās rezonanses izmeklējumi pieejami:

Iekārta Tālrunis
Medicīnas centrs ARS
Skolas iela 5, Rīga
Philips Ingenia Ambition X 1.5 t +371 67 201 088
Medicīnas centrs ARS
Skolas iela 5, Rīga
Philips Ingenia 1.5 T +371 67 201 088
ARS Diagnostikas klīnika
J. Asara iela 3, Rīga
Philips Ingenia Ambient Experience 3,0 T +371 67 201 088
Info par rezultātiem:
+371 66 929 760
ARS Kodolmedicīnas klīnika
Gardenes iela 13, Rīga
Philips MR 5300- 1,5 t + 371 67 201 088
Info: +371 66 929 690
Cenrādis

Pacientu ievērībai!

  • Pierakstoties uz magnētiskās rezonanses izmeklējumu, lūdzam informēt reģistratori, ja pacienta svars pārsniedz 120 kg. Šī informācija ir būtiski svarīga, lai varam iepriekš saplānot izmeklējumu laiku, jo pacientiem, kuru svars ir 120 kg un vairāk, nepieciešams ilgāks izmeklējuma laiks.
  • Guļošiem un sēdošiem pacientiem, kuri paši patstāvīgi nevar uzkāpt un nogulties uz izmeklējuma galda: ir nepieciešams viens vai divi pavadoņi, kas palīdz pacientam nokļūt uz izmeklējumu– uzkāpt un nogulties uz galda, un pēc izmeklējuma no tā nokāpt. Medicīnas centra ARS un ARS Diagnostikas klīnikas radiogrāfijas speciālisti (pārsvarā sievietes) fiziski nespēj nodrošināt šo pakalpojumu. Viņu pienākums ir pilnvērtīgi izmeklēt pacientu.

NODERĪGA INFORMĀCIJA:

Magnētiskās rezonanses izmeklējumu nedrīkst veikt cilvēkiem:

  • kuriem ir kardiostimulatori, dažādi metāla implanti (izņemot titāna implantus) vai atsevišķi metāla svešķermeņi;
  • kuriem ir plaši tetovējumi vai neizņemami pīrsingi izmeklējamajā zonā;
  • kuriem ir  metāla zobu breketes (izmeklējot galvu, var rasties artefakti, kuru dēļ attēlu nav iespējams izvērtēt).

Kā notiek izmeklējums?

Magnētiskās rezonanses izmeklējumi ilgst vidēji no 20 līdz 60 minūtēm. Pacients tiek noguldīts uz kušetes iekārtā, kura rada spēcīgu magnētisko lauku. Izmeklējuma laikā pacients nejūt magnētiskā lauka iedarbību, taču telpā rodas spēcīgas svilpjošas un rūcošas skaņas. To slāpēšanai tiek piedāvātas aizsargaustiņas.

Lai palielinātu izmeklējuma diagnostisko vērtību, dažos gadījumos nepieciešams intravenozi ievadīt kontrastvielu.

Magnētiskās rezonanses izmeklējumus apmaksā Nacionālais veselības dienests (NVD), ja pacientam ir ārsta – speciālista (neirologa, endokrinologa, traumatologa,  LOR u.c. speciālistu) nosūtījums, kurš ir līgumattiecībās ar NVD.