Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS
Grūtnieču vingrošana

Grūtnieču vingrošana

Kāpēc grūtniecēm ir nepieciešama ārstnieciskā vingrošana?

Grūtniecība strauji izmaina sievietes ķermeni – vispirms ir vērojamas būtiskas izmaiņas stājā, aug vēders un palielinās svars. Lai saglabātu labu pašsajūtu visu grūtniecības laiku, sagatavotos dzemdībām un pēcdzemdību periodam, topošajām māmiņām ir svarīgi laikus uzsākt mērķtiecīgas fiziskās aktivitātes un vieglas slodzes treniņus.

Ārstnieciskā vingrošana grūtniecēm ir paredzēta to muskuļu nostiprināšanai, kuri iesaistīti dzemdību norisē un vienlaikus atvieglo pašsajūtu ikdienā – mazina muguras, plecu un kāju sāpes, krampjus un galvas reiboņus, nepatīkamas sajūtas iegurnī, vēnu varikozes attīstību, kā arī iedarbīgi palīdz pret nogurumu.

Kādēļ svarīgi grūtniecības laikā būt aktīvai un pildīt specifiskus vingrojumus?

  • Regulāra vingrošana uztur fizisko formu visā grūtniecības laikā,
  • Mērķtiecīgi izvēlēti vingrojumi nostiprina kopējo muskulatūru, īpašu akcentu liekot uz muguras muskulatūru, kā arī iegurņa pamatnes muskuļus,
  • Nodarbības palīdz apgūt dažādas relaksācijas metodes, iemāca novērst emocionālo spriedzi,
  • Ir svarīgi trenēt elpošanu un apgūt pareizas elpošanas tehnikas, kas uzlabo grūtnieces asinsriti, jo tam ir būtiska saikne ar labāku skābekļa piegādi bērnam,
  • Palīdz apgūt iemaņas, kas atvieglo dzemdību norisi,
  • Tiek apgūti paši pirmie vingrojumi, kurus jaunā māmiņa var veikt agrīnā pēcdzemdību periodā.

Kad uzsākt vingrot?

Ideāli, ja  ārstnieciskās vingrošanas nodarbības grūtniece uzsāk pēc 12. grūtniecības nedēļas. Ja ir laba pašajūta u vēlēšanās, vingrot var līdz pat dzemdībām! Uzsākt vingrot nekad nebūs par vēlu!

Ievēro: uzsākot nodarbības, jāuzrāda grūtniecību uzraugošā speciālista atļauja vingrot.

Topošajām māmiņām ārstnieciskās vingrošanas nodarbības notiek gan individuāli, gan nelielās grupiņās.
Vingrošana ir iespēja iepazīties ar citām topošajām māmiņām, apspriest noderīgu informāciju, tā ļauj gūt pozitīvas emocijas un lieliski pavadīt laiku.

ARS Rehabilitācijas centrā grūtnieču fizioterapijas nodarbības vada sertificēta fizioterapeite Viktorija Bajāre, kura ir specializējusies darbā ar grūtniecēm.

CENRĀDIS

ARS Rehabilitācijas centrs
Pieteikšanās vai jautājumi pa tālr. nr. 27 827 224 vai 67 699 369