Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

ARS Rehabilitācijas centrs – viss vienuviet!

ARS Rehabilitācijas centrs ir jauna medicīnas iestāde, kas tika atklāta 2021. gada oktobrī, pašā pilsētas centrā Brīvības ielā 39, Eižena Laubes projektētajā namā, kur padomju gados atradās Rīgas Lietišķās mākslas vidusskola.

Ar jaunumiem iepazīstina Dr. Ingrīda Tambora, ARS Rehabilitācijas centra fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste.

„Šī ir Medicīnas centra ARS jaunā filiāle, kurā vienuviet ir apvienoti visi medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi.  Tā ir izvietota mūsdienīgi renovētās telpās ēkas otrajā un trešajā stāvā, ērti pieejama arī jaunajiem vecākiem ar bērnu ratiņiem, senioriem un personām ar īpašām vajadzībām.

Medicīniskā rehabilitācija ir ļoti būtiska ārstēšanas sastāvdaļa gan atveseļošanās procesā, gan veselības profilaksē, kas palīdz novērst plaša spektra veselības traucējumus un to veidošanās risku. ARS Rehabilitācijas centrs sniedz kvalitatīvus ambulatorās medicīniskās rehabilitācijas maksas pakalpojumus, ko nodrošina  multiprofesionāla, augsti kvalificētu speciālistu komanda un jaunākās fizikālās medicīnas iekārtas.

Mūsu komandā strādā atzīti savas jomas profesionāļi –  fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsti, fizioterapeiti, manuālais terapeits, fizikālās terapijas  medicīnas māsas,  masieri, psihologs un citi ar veselības aprūpi saistīti speciālisti, kas piedāvā rehabilitācijas iespējas ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem un zīdaiņiem. Lai rehabilitācija noritētu veiksmīgi, to veic noteiktā secībā un pakāpeniski, kā to rekomendē ārsts.

Komplekss risinājums. Fizikālās rehabilitācijas ārsts, uzklausot pacienta sūdzības, novērtē organisma funkcionālo stāvokli, nepieciešamības gadījumā nozīmē papildu izmeklējumus, un kopā ar pacientu izvirza rehabilitācijas mērķi. Ārsts nozīmē individuāli efektīvāko ārstēšanas metodi, sastāda rehabilitācijas plānu un saskaņo pacientam piemērotāko ārstēšanas grafiku un ērtāko laiku. Galvenais akcents tiek likts uz kompleksu risinājumu, lai pacients var saņemt labāko ārstēšanu vienuviet un tajā pašā dienā, netērējot lieki savu laiku.

Mūsu centrā ir pieejama fizikālā terapija, ko izmanto sāpju, tūsku un iekaisumu mazināšanai osteohondrozes, reimatisku locītavu slimību, deformējoša osteoartrīta, asinsvadu, elpošanas un gremošanas orgānu, nervu iekaisumu gadījumos, pēc akūtām traumām un operācijām u.c. slimībām. Tam tiek izmantota elektroterapija (elektroforēze ar medikamentu ievadīšanu, amplipulss, UVČ, mikroviļņi),  gaismas terapija (lāzers, bioptrons), magnētterapija, ultraskaņa, triecienviļņu terapija un limfodrenāža. Dažādu fizikālu faktoru kombinācija palīdz atjaunot kustības un paātrina atveseļošanos.

Fizioterapija palīdz atgūt un saglabāt funkcionālās spējas pacientiem gan ar dažādiem balsta kustību aparāta funkciju traucējumiem, gan uzlabot funkcionālās spējas sportistiem. Piedāvājam fizioterapijas procedūras – ārstniecisko vingrošanu pēc traumām un operācijām, ārstniecisko vingrošanu locītavām, mazā iegurņa muskuļu nostiprināšanai, elpošanas vingrinājumus un grūtnieču vingrošanu, slinga terapiju un kinezioloģisko teipošanu, kas efektīvi palīdz ārstēt dažādas izcelsmes sāpes un ķermeņa diskomfortu. Speciālisti strādā individuāli un grupās, sastāda  mājas vingrojumu kompleksu.

Masāža – efektīva ārstēšanas metode.  Pieredzējuši speciālisti veic gan ārstniecisko, gan sporta masāžu, kas uzlabo organisma vispārējo veselības stāvokli, atjauno to pēc fiziskas un garīgas slodzes, paātrina mikrotraumu dzīšanu, veicina locītavu un muskuļu funkcijas, sekmē vielmaiņu un nostiprina dabiskās aizsargspējas, uzlabo miegu un mazina stresu.

Mazuļiem pareizas runas prasmes palīdz apgūt mikrologopēds. Hendlinga apmācības palīdz vecākiem apgūt iemaņas, kā pareizi rūpēties par savu mazuli ikdienā. Strādājam ar zīdaiņiem, veicinot bērna psihomotoro attīstību – no trīs mēnešu vecuma piedāvājam Bobata terapiju, kas uztur pareizu muskulatūras tonusu. Lielākiem bērniem ļoti noderīga ir koriģējošā vingrošana.

Rūpēm par savu veselību un labsajūtu mūsu centrs piedāvā ārstniecisko pēdu aprūpi, kas ir īpaši svarīgi, piemēram, cukura diabēta pacientiem. Speciālists palīdz sakopt gan problemātiskas, gan veselas pēdas un izveido individuālu pēdu aprūpes plānu. Savukārt uztura speciālists var palīdzēt novērst gremošanas traucējumus, mazināt lieko svaru, izvērtēt ēšanas paradumus un fiziskās aktivitātes atbilstoši veselības stāvoklim un vecumam, kā arī izveidot pacientam piemērotāko uztura plānu.

Pareiza rehabilitācija veselības uzlabošanā spēj dot ļoti daudz. Tā var palīdzēt izvairīties pat no iespējamās invaliditātes un darbspēju zuduma.   Tomēr atveseļošanās iespējas ļoti lielā mērā ir atkarīgas arī no pacienta, kuram pašam ir uzcītīgi jātiecas uz izvirzīto mērķi. Tā ir rehabilitācijas filozofija – cilvēks pats tiek aktīvi iesaistīts savā ārstēšanā!”

Medicīnas sabiedrības ARS valdes priekšsēdētājs Māris Andersons:

„Šajā leģendām apvītajā ēkā, ko 1928. gadā slavenais latviešu arhitekts Eižens Laube projektējis dermatologa, ģenerāļa un LU profesora Pētera Sniķera vajadzībām, mēs esam ieguldījuši daudz darba un enerģijas sava rehabilitācijas centra izveidē.  Mēs esam devuši jaunu elpu vēl vienai agrāko laiku medicīnas iestādei.  Nama vēsturiskā aura, mūsdienīgās telpas un  plašās medicīniskās rehabilitācijas iespējas mūsu   darbiniekiem rada prieku un motivāciju strādāt aizvien labāk.  Apmierināti ir arī mūsu pacienti, kuri vienuviet, mūsdienīgā medicīnas centrā, ko raksturo  laba atrašanās vieta pilsētas centrā, atpazīstamība un prestižs, var saņemt savstarpēji papildinošus fizikālās medicīnas, fizioterapijas un citus veselības aprūpes pakalpojumus.”