Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Magnētiskās rezonanses skrīninga izmeklējums visam ķermenim

Paplašinot izmeklējumu klāstu, Medicīnas centra ARS filiālē – ARS Diagnostikas klīnikā veic magnētiskās rezonanses skrīningu visam ķermenim (Whole Body MR imaging).

Kam paredzēts izmeklējums – visa ķermeņa magnētiskās rezonanses skrīnings ar 3 T MR iekārtu Philips Ingenia 3,0T ?

Visa ķermeņa magnētiskās rezonanses skrīnings ir paredzēts:

  • pacientiem ar jau zināmu onkoloģisku saslimšanu, limfoproliferatīvās sistēmas saslimšanu, piemēram, limfomu, u.c., lai novērtētu precīzu slimības stadiju, procesa plašumu, izvērtētu ārstēšanas efektivitāti un kontrilētu slimības gaitu;
  • cilvēkiem ar kancerofobiju, – bailēm no saslimšanas ar ļaundabīgiem audzējiem;
  • vienmēr aizņemtajiem, kuriem laiks ir lielākā vērtība, jo MR skrīnings maksimāli īsā laikā bez uzturēšanās stacionārā palīdz izvērtēt veselības stāvokli.

 Ātrs, precīzs un veselībai nekaitīgs izmeklējums

Salīdzinot ar citām Latvijā pieejamām magnētiskās rezonanses iekārtām, Philips Ingenia 3,OT ir vienīgā Premium klases digitāla 3 teslu iekārta, kas pateicoties plašajam programmatūras nodrošinājumam un virknei tehnoloģisko jauninājumu, spēj nodrošināt ātru, ļoti kvalitatīvu un precīzu izmeklējumu. Iegūto digitālo attēlu izšķirtspēja ir ievērojami augstāka un tas atvieglo precīzas diagnozes noteikšanu.

Magnētiskā rezonanse ir mūsdienīgs, veselībai nekaitīgs attēldiagnostikas izmeklējums, kam netiek izmantots jonizējošais starojums, ko izmanto, piemēram, rentgenoloģiskos un datortomogrāfijas izmeklējumos.

MR izmeklējumā tiek iegūta nozīmīga informācija, lai izvērtētu galvas smadzenes, mugurkaulāju visā garumā, krūšu kurvja, vēdera dobuma un iegurņa orgānus, lielās locītavas un mīkstos audus.

Lai izvērtētu slimības stadiju, pacientiem ar aizdomām par ļaundabīgu saslimšanu bieži tiek veikti vairāki izmeklējumi, piemēram, ultrasonogrāfijas, rentgenoloģiski, datortomogrāfijas un magnētiskās rezonanses izmeklējumi.  Tas ir laikietilpīgi, dārgi un pacientam apgrūtinoši. MR izmeklējums sniedz nepieciešamo informāciju, veicot tikai vienu izmeklējumu.

Svarīgi:

izmeklējuma rezultāti ir digitalizēti, tos var vienkārši pārsūtīt ārstam.

Magnētiskās rezonanses skrīninga izmeklējuma laikā tiek izvērtētas:

  • Muskuloskeletālā sistēma –lielās locītavas: plecu, gūžu, ceļu un pēdu locītavas, mīkstie audi un muskuļi.
  • Galvas smadzenes un mugurkaulājs visā garumā.
  • Krūšu kurvis, vēdera dobums un iegurnis – tiek izvērtēta videne, paduses,  vēdera dobuma un iegurņa orgāni, limfmezgli.

Izmeklējumā netiek lietota intravenoza kontrastviela. Ja tiek konstatēta kāda patoloģija, papildus tiek nozīmēts izmeklējums tieši šai konkrētajai zonai, lai detalizēti izvērtētu skrīningā redzamās izmaiņas.

Zināšanai:

MR skrīninga izmeklējumu nozīmē ārsts speciālists, bet šo izmeklējumu pacients var veikt arī pēc paša vēlēšanās, lai pārbaudītu savu veselību.

MR skrīninga izmeklējums visam ķermenim MR skrīninga izmeklējums visam ķermenim
MR skrīninga izmeklējums visam ķermenim MR skrīninga izmeklējums visam ķermenim

Kā notiek izmeklējums – visa ķermeņa magnētiskās rezonanses skrīnings ar 3 T MR iekārtu Philips Ingenia 3,0T ?

MR izmeklējumu veic visam ķermenim – no galvas līdz pat pēdām. Izmeklējums var ilgt līdz 60 minūtēm.

Pacientam izmeklējuma laikā jāguļ mierīgi, nekustoties, lai iegūtu maksimāli kvalitatīvus attēlus, ko pēc tam izvērtēs vairāki speciālisti– radiologi.

Izmeklējumu veic mūsu jaunajā ARS Diagnostikas klīnikā ar pirmo pilnībā digitālo magnētiskās rezonanses iekārtu Latvijā Philips Ingenia 3,0T ar 3 teslu magnētiskā lauka stiprumu.

Trīs ekspertu slēdziens

Izmeklējumā iegūtos attēlus analizē trīs dažādu specialitāšu radiologi diagnosti, kuri ir profesionāļi savā jomā:

NODERĪGA INFORMĀCIJA

 MR izmeklējumu nedrīkst veikt cilvēkiem, kuriem ķermenī ir ievietoti kardiostimulatori, neirostimulatori, dažādi metāla (izņemot titāna) implanti vai atsevišķi metāla svešķermeņi, piemēram, iekšējās auss implanti, mākslīgās vārstules u.c.

Cena: MR skrīninga izmeklējums visam ķermenim

Visa ķermeņa magnētiskās rezonanses skrīninga izmeklējumus (Whole Body MR imaging)  veic Medicīnas centra ARS filiālē ARS Diagnostikas klīnika

  • Adrese – Jāņa Asara ielā 3, Rīga, LV-1009
  • Magnētiskās rezonanses reģistratūras tālrunis: +371 672 01 088

 

MR skrīninga izmeklējums visam ķermenim