Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Nefrologs (nieru ārsts)

Nefrologs ir ārsts, kurš specializējies nieru un urīnceļu sistēmas slimību diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē (no grieķu nephros – “niere”)

Kad var būt nepieciešama nefrologa konsultācija?

Ja ir konstatēta:

  • nieru mazspēja, hroniska nieru slimība;
  • nierakmeņi;
  • hroniskas nieru slimības (glomerulonefrīts, pielonefrīts);
  • paaugstināts olbaltumvielu saturs urīnā, leikocīti un eritrocīti urīnā;
  • atkārtota vai hroniska urīnceļu infekcija;
  • paaugstināts asinsspiediens, kurš nepadodas ārstēšanai: hipertensīva nefropātija;
  • urinācijas traucējumi, sāpes urinējot;
  • sāpes mugurā, paaugstināta temperatūra, drudzis.

Kā sagatavoties vizītei?

Dodoties vizītē pie nefrologa, līdzi jāņem visi ar konkrēto slimību saistītie izraksti un slēdzieni, kas saņemti slimnīcās, ambulatorās iestādēs un pie dažādiem speciālistiem. Tas ārstam palīdz iegūt maksimāli daudz informācijas, kas atvieglo diagnozes noteikšanu un izvēlēties piemērotāko ārstēšanas stratēģiju. Turklāt šī informācija palīdz taupīt laiku un līdzekļus, jo var gadīties, ka daži izmeklējumi jau ir veikti un vairs nav atkārtoti jāveic. Ieteicams nieru ultrasonogrāfijas izmeklējums, kurš ir veikts pēdējā gada laikā.

Kā notiek vizīte?

Sarunā ar pacientu tiek noskaidrotas sūdzības, izskatīti līdzpaņemtie izmeklējumi un precizēta problēma. Ja nepieciešams, ārsts norīko pacientu uz papildus izmeklējumiem, kā arī nozīmē nākamās vizītes laiku.

Iespējamie papildizmeklējumi:

Efektīva ārstēšana

Nierakmeņu slimības ārstēšanai piedāvājam ambulatoro litotripsiju – nierakmeņu skaldīšanu.

Zināšanai:

Ja nieru slimība ir kā sistēmas slimību, piemēram, sistēmiskās sarkanās vilkēdes) izpausme, kad vienlaikus tiek skartas vairākas orgānu sistēmas, ārstēšanā piedalās reimatologs, kardiologs, acu ārsts un citi speciālisti.

Ja nieru slimība ir kā sekas ķirurģiskām urīnceļu slimībām, piemēram, prostatas labdabīgi vai ļaundabīgi audzēji, urīnpūšļa izmaiņas vai nierakmeņi, ārstēšanā iesaistās urologs.