Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS
Ginekoloģiskā USG

Ginekoloģiskā USG

Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija

Pēdējos gados par neatņemamu ginekoloģiskās vizītes sastāvdaļu ir kļuvusi ultrasonogrāfiskā izmeklēšana – ginekoloģiskā USG. Metode ir nekaitīga un nesāpīga, tai nav nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās. Izmeklēšanas rezultāti un slēdziens ir zināmi uzreiz pēc apskates beigām.

Ultrasonogrāfisko izmeklēšanu var veikt divējādi:

  • transvagināli – izmeklējuma laikā makstī tiek ievietota zonde. Metodi galvenokārt izmanto izmeklējot ginekoloģiskās pacientes un grūtnieces pirmajā trimestrī.
  • transabdomināli – izmeklējums notiek caur vēdera priekšējo sienu. Metodi pielieto izmeklējot grūtnieces otrajā un trešajā trimestrī, kā arī atsevišķos gadījumos ginekoloģiskām pacientēm.

Ar ultrasonogrāfijas metodi iegūst papildus informāciju ginekoloģiskai izmeklēšanai, var ātrāk un precīzāk noteikt diagnozi, kas, savukārt, sevī nodrošina savlaicīgu un atbilstošu ārstēšanas uzsākšanu. Piemēram, ar ultrasonogrāfiskās izmeklēšanas palīdzību ginekologs var konstatēt agrīnas olnīcu cistas, dzemdes miomas mezglus, kā arī agrīni konstatēt grūtniecību un tās izvietojumu.

Medicīnas centrā ARS ultrasonogrāfijas iekārta ir katrā ginekologa kabinetā, šo izmeklējumu ir iespējams veikt vizītes laikā.

Cenrādis ginekoloģiskām konsultācijām un izmeklējumiem

Cenrādis diagnostikas izmeklējumiem