Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS
Nevēlamu veidojumu likvidēšana intīmajā zonā sievietēm

Nevēlamu veidojumu likvidēšana intīmajā zonā sievietēm

Sievietēm uz ādas intīmajā zonā, līdzīgi kā arī citās ķermeņa daļās (uz sejas, dekoltē, muguras, rokām, kājām u.c.), var veidoties dažādi labdabīgi veidojumi, kas sākotnēji izmēros parasti ir nelieli, bet laika gaitā tie palielinās un var radīt problēmas.

Ir divi nopietni riska faktori:

  • Veidojumi atrodas vietā, kur tie saskaras ar apakšveļu, higiēniskajiem ieliktnīšiem un paketēm, kā arī tos skar intīmā dzīve. Ja notiek pietiekami intensīva ādas un gļotādas berzēšanās vai rīvēšanās, ādas izaugumi, var tikt traumēti – aizķerties, ieplīst un asiņot, un tas rada diskomfortu.
  • Mūsdienu sievietes intīmo zonu rūpīgi kopj, gan izmantojot vienkāršo skūšanas metodi, gan vaksāciju vai lāzerepilāciju. Ja šajā zonā ir kādi ādas veidojumi, tie var apgrūtināt kvalitatīvu intīmās zonas kopšanu. Turklāt pat vienkārša intīmā higiēna var šos veidojumus satraumēt.

Pirms intīmās zonas izaugumu saudzīgas noņemšanas procedūras

Ir nepieciešama vizīte pie ginekologa, lai veiktu ginekoloģisko apskati. Ja ārsts atklāj, ka veidojumi atrodas vietās, kas ikdienā ir/varētu būt pakļautas intensīvai mehāniskai slodzei, tas var ieteikt šos veidojumus likvidēt.

Vienkāršs risinājums – lāzerprocedūra dažādu intīmās zonas izaugumu saudzīgai noņemšanai

Veidojumu likvidēšanai ļoti labi ir piemērots lāzers. Procedūra notiek lokālajā anestēzijā un ilgst dažas minūtes. Tā kā lāzers rada termisku enerģiju, nav asiņošanas, nav vajadzības pēc šuvēm. Uz brūces uzlīmē plāksteri, ko nākamajā dienā var noņemt. Brūce pēc dažām dienām jau ir savilkusies un pat nevar manīt, ka šajā vietā ir kaut kas darīts.

Salīdzinot ar parastu ķirurģisku manipulāciju, lāzerprocedūrai ir vairākas priekšrocības: ātri, nesāpīgi, bez šuvēm, laba dzīšana.

Zināšanai

Noņemtie veidojumi drošības dēļ tiek pārbaudīti laboratorijā, lai precizētu, vai tajos nav nelabvēlīgu šūnu.

Atsāpināšana

Ja ir viens veidojums, parasti izmanto injicējamu anestēzijas līdzekli, tas ir efektīvāk un ātrāk. Ja veidojumi ir vairāki, izmanto anestezējošo ziedi, pēc kuras uzklāšanas ir nedaudz jānogaida, kamēr tā  iedarbojas.

Pēc procedūras

  • Tūdaļ var doties ikdienas gaitās, nav nepieciešams rehabilitācijas periods.
  • Apmēram nedēļu ieteicams atturēties no pirts un karstas vannas, bet ikdienas intīmās higiēnas rekomendācijas nemainās.

Procedūras veic ginekoloģe Daiga BARANOVSKA.

Medicīnas centra ARS jaunā lāzeriekārta būtiski atvieglo dažādu intīmās zonas izaugumu (papilomu, kondilomu, dzimumzīmju u.c.) saudzīgu likvidēšanu.

Cenrādis