Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS
Triecienviļņu terapija

Triecienviļņu terapija

Triecienviļņu terapija

Triecienviļņu terapiju kā fizikālās terapijas metodi nozīmē dažādām kaulu – locītavas sistēmas saslimšanām.

Medicīnas centrā ARS ir jauna fizikālās terapijas metode – triecienviļņu terapija ar jaunāko Premium klases ierīci Dornier MedTech Aries, kas palīdz ārstēt gan akūtas, gan hroniskas kaites.

Kādos gadījumos iesaka triecienviļņu terapiju?

Šo fizikālās terapijas procedūru nozīmē tad, ja masāžas un saudzīgākas fizikālās procedūras lāgā nepalīdz. Šo metodi var lietot ļoti plaši, bet visbiežāk to nozīmē, ja ir:

  • iekaisusi locītavas cīpsla, kas rada akūtas vai hroniskas sāpes, kuru iemesls ir sastiepums, pārslodze, sāpes pēc sporta/sadzīves traumas, piemēram, tenisista elkonis – sāpes elkoņa locītavā u.c. – plaukstas, pleca locītavā,
  • ceļa saitītes iekaisums jeb­ „lēcēja celis”, – bieži sastopamas šīs problēmas ir tieši sportistiem un dejotājiem,
  • muguras sāpes,
  • Ahilleja cīpslas iekaisums, pēdas saišu iekaisums, papēža radziņi,
  • dažādi muskuļu savilkumi un iekaisumi, tā dēvētie trigera punkti, kas ir kakla, plecu zonā un starp lāpstiņām, – nereti sastopami pacientiem, kuri daudz laika pavada pie datora, arī košanas muskuļa iekaisums u.c.
  • sabiezējuši rētaudi, – terapija padara tos mīkstākus.

Triecienviļņu terapijas darbības princips

Triecienvilnis_1Mehāniskie triecienviļņu impulsi bojātajos audos iekustina veselu virkni pozitīvu procesu– sakaļķojumu un iekaisumu uzsūkšanos, atslābina savilkto muskuļu struktūru, nodrošina audu barošanos un atjaunošanos.

Cik procedūras ir nepieciešamas?

Katrai problēmai ir medicīniski noteikts nepieciešamo impulsu skaits, vidēji 1000– 2000 impulsu. Parasti pietiek ar 3 – 6 procedūrām, ko veic 1– 2 reizes nedēļā, atkarībā no slimības un audu bojājuma pakāpes.
Erektilai disfunkcijai ir nepieciešamas 9 procedūras, ko veic 2 reizes nedēļā.

Svarīga informācija par triecienviļņu terapiju!

Pirms terapijas uzsākšanas ir nepieciešama fizikālas un rehabilitācijas medicīnas ārsta konsultācija konsultācija, lai izvērtētu sāpju iemeslu un izvēlētos piemērotāko metodi.

Triecienviļņu terapijas procedūras cena

Triecienviļņu terapija Triecienviļņu terapija

Triecinviļņu terapijas rezultātā tūlītējas sajūtas pēc katras atsevišķas procedūras ir sāpju samazināšanās, taču stabila rezultātā sasniegšanai ir nepieciešamas 3-5 procedūras.

Zināšanai:

Dornier MedTech Aries ražo vācu kompānija, kas, izmantojot jaunākos zinātnes, medicīnas un tehnoloģijas sasniegumus, jau kopš 1988. gada ražo triecienviļņu terapijas iekārtas, ko pasaulē sekmīgi izmanto uroloģijā nierakmeņu likvidēšanai. Dornier MedTech klīniskie pētījumi un bagātā pieredze ir svarīgs priekšnoteikums medicīnisko iekārtu ražošanā, tā ir drošības un kvalitātes garantija.

Medicīniskās tehnoloģijas apraksts

Ekstrakorporālā triecienviļņu terapija ESWT (Extracorporal Shock Wave Therapy) ir ārstniecības metode, kurā veic iedarbību uz pacienta audiem ar t.s. triecienviļņiem. Tos rada ļoti īsas, samērā lielas intensitātes, atsevišķas mehāniskas svārstības, kuras tiek ģenerētas aplikatorā – ierīces uzgalī, ko izmanto ekstrakorporāli – ārpus pacienta ķermeņa. Aplikatora darba virsma saskaras ar ādu terapeitiskās iedarbības vietā. Starp ādu un aplikatora darba virsmu tiek uzklāta želeja, kas vada ultraskaņu, – tā kalpo kā kontakta vide triecienviļņu vadīšanai. Triecienviļņi izplatās pacienta audos trīsdimensionāla kūlīša veidā, izraisot īslaicīgas svārstības. Triecienviļņa kūlīša ceļā spiediens audos īslaicīgi paaugstinās un pazeminās, – tā vairākas reizes – īsu, ātru, mehānisku svārstību veidā. Terapijā izmanto triecienviļņu sērijas, aplikatoru notur kontaktā ar ādu ar želejas palīdzību, liekot to statiski virs ārstējamās vietas vai slidina pa ādu noteiktā iedarbības areālā.

Triecienviļņus izmanto medicīnā, galvenokārt ortopēdijā, rehabilitācijā un uroloģijā jau kopš 1988.gada.

Triecienviļņu iedarbības rezultātā audos notiek reģenerācijas procesi, tiek veicināta apasiņošana, t.sk. jaunu asinsvadu veidošanās (angioģenēze). Eksperimentālie dati pierāda, ka ārstējamā vietā samazinās audu iekaisuma mediatoru (matrices metaloproteināžu un interleikīnu) daudzums.

Triecienviļņu terapija ir efektīva ārstējot muskuļu un cīpslu iekaisumus (tendinīti, entezopātijas, epikondilīti, placentārie fascīti, patellas tendīnīts, trigera punkti), ja ir kalcija depozīti cīpslās, piemēram, plecos, Dipitrēna kontraktūras, induratio penis plastica un erektilās disfunkcija.

Triecienviļņu terapiju, pamatojoties uz pētījumiem, sekmīgi lieto arī veterinārijā.

Cenrādis