Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Kur meklēt padomu vecākiem?

Bērnu uzvedība mums bieži vien nav izprotama, tā būtiski atšķiras no pieaugušo rīcības un bieži vien izraisa stresu un diskomfortu.  Mēs prasām pareizu rīcību, bet bērni nespēj paskaidrot, kā viņi jūtas, ko viņi pārdzīvo, jo viņu spēja analizēt iekšējo pasauli vēl nav nobriedusi.  

Kad stresa līmenis tikai palielinās un mēs vairs nespējam atrast pareizo risinājumu, ieteicams meklēt psihologa padomu. Speciālists palīdz samazināt psiholoģisko diskomfortu un izvairīties jeb mazināt gan mentālās veselības traucējumus, gan vēl lielākus attiecību sarežģījumus nākotnē. Atbalsts un padoms var noderēt jebkuram  – gan jaunajiem vecākiem, gan pusaudža vecākiem, gan vecvecākiem.  Ja bērnam vai pašiem ir vērojamas uzvedības problēmas, mentālās veselības traucējumi, ēšanas traucējumi, atkarību un bīstamas uzvedības klātbūtne, ieteicams nekavēties un meklēt palīdzību.

Psiholoģe Līga ZELMENE – LAIZĀNE konsultē: 

 • Jaunos vecākus ar bērniem vecumā līdz 4 gadiem (konsultācija var notikt kabinetā kopā ar bērnu). Konsultācijās iespējams saņemt:
  •  psihoemocionālo atbalstu:
  • pārrunāt dzemdību pieredzi, jaunās mammas un tēta lomas izaicinājumus,
  • saņemt atbalstu un informāciju ar mazuļa praktisko aprūpi saistītos jautājumos un par bērna fizisko un emocionālo attīstību, viņa vajadzībām dažādos vecumposmos un to pilnvērtīgu apmierināšanu,
  • izvērtēt visu iesaistīto adaptēšanos jaunajos dzīves izaicinājumos – agrīnajā pēcdzemdību periodā, īpaši intensīvajā mazuļa pirmajā dzīves gadā, zīdīšanas emocionālos aspektos, podiņmācībā, bērniņa atstāšanā uzticamam pieskatītājam, bērnu dārza gaitu uzsākšanā, mammas atgriešanās darbā, nākamā bērniņa ienākšanā ģimenē, brāļu un māsu attiecībās, vecāku šķiršanās gadījumos, bērna disciplinēšanā, lai visi justos laimīgi un apmierināti.
 • Dažāda vecuma bērnu vecākus (mammas vai tētus, vai abus kopā) –
  • sniedz emocionālo atbalstu dažāda vecuma bērnu vecākiem, palīdzot saprast, kā pārvarēt izaicinājumus, to rašanās iemeslus un mehānismus, veidojot cieņpilnas attiecības ar bērniem,
  • kā arī palīdz izprast pāra attiecību veidošanas grūtības šajā dzīves posmā. Kopā tiek meklēti jauni risinājumi, ko īstenot reālajā dzīvē.

Pieteikties konsultācijām:

ARS Rehabilitācijas centrs
Brīvības iela 39, Rīga
Tālrunis: 67 699 369 vai 27 827 224