Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Bioatgriezeniskās saites terapija – mazā iegurņa muskuļu rehabilitācija

Jaunums!

Mazā iegurņa muskuļu rehabilitācija – bioatgriezeniskās saites terapija (biofeedback)

Bioatgriezeniskās saites metode (biofeedback) ir inovatīva urīna un/vai fēču nesaturēšanas problēmu ārstēšanas metode, ko izmanto iegurņa pamatnes muskuļu (IPM) vingrināšanai un stiprināšanai.

Šī ir zinātniski pierādīta tradicionālās medicīnas efektīva metode, ar kuras palīdzību tiek atjaunota un pilnveidota mazā iegurņa muskuļu darbība, procesā aktīvi iesaistot pašu pacientu. Biofeedback sekmīgi var izmantot gan sievietēm, gan vīriešiem, turklāt jebkurā vecumā.

Kā notiek rehabilitācija, izmantojot  – bioatgriezeniskās saites terapiju (biofeedback)?

Bioatgriezeniskās saites IPM terapijā Medicīnas centrā ARS izmanto inovatīvu medicīnisko iekārtu LABORIE Urostym®,  ar kuras palīdzību pacients tiek aktīvi iesaistīts ārstēšanas procesā, fizioterapeita vadībā mācoties apzināti sajust, kontrolēt un regulēt savu iegurņa pamatnes muskuļu darbību.

Lai reģistrētu muskuļu radītos elektromiogrāfijas signālus, tiek izmantoti elektromiogrāfijas elektrodi, vaginālas vai rektālās zondes. Pacienta IPM darbs tiek atspoguļots vizuāli uz iekārtas displeja kā krāsaini grafiki un animācijas, ko  vienlaikus redz, gan pacients, gan fizioterapeits.

Apmācību kursā fizioterapeits iemāca pacientam, kā patstāvīgi kontrolēt un koordinēt mazā iegurņa muskuļu darbību, procedūras rezultātā uzlabojas mikrocirkulācija un sensorika.

Procedūra ir viegla, neinvazīva, nesāpīga un droša. Tā netraucē ikdienas aktivitātēm.

Noturīgam rezultātam rekomendē 1 seansu nedēļā, 3- 10 seansu kursu.

Kad izmanto biofeedback terapiju?

Bioatgriezenisko saiti IPM izmanto profilaktiskos un terapeitiskos nolūkos. To izmanto, ja ir:

  • stresa urīna nesaturēšana
  • pāraktīvs urīnpūslis
  • iegurņa sāpju sindroms
  • mazā iegurņa orgānu noslīdējumi
  • seksuāla disfunkcija
  • obstruktīvs defekācijas sindroms (ODS)

Bioatgriezeniskās saites terapija ir nozīmīgs atbalsts tām sievietēm, kurām grūtniecība un dzemdības ir radījušas ilgstošu, nelabvēlīgu ietekmi uz mazā iegurņa muskuļiem un to darbību.

Zināšanai! Pirms procedūru uzsākšanas obligāti nepieciešama fizioterapeites S. Beķeres konsultācija (konsultācijas ilgums 60 min.)
Bioatgriezeniskās saites terapiju (biofeedback) veic sertificēta fizioterapeite Gundega DŪMIŅA.

Medicīnas centrs ARS
Skolas iela 5, Rīga
Tālr. 67 201 007
www.ars-med.lv

VIDEO: