Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Labioplastika jeb kaunuma lūpu korekcija

Ar intīmās zonas korekcijas iespējām iepazīstina ginekoloģe Daiga Baranovska

Iedzimtība, traumas, dzemdības un dabiskā novecošana – tas viss var ietekmēt sievietes intīmās zonas izskatu un radīt fiziskus un psiholoģiskas problēmas. Mūsdienu estētiskā ginekoloģija ir radījusi jaunas metodes, kas palīdz novērst fiziskus traucējumus un uzlabo pašapziņu.

Labioplastika ir mazo un lielo kaunuma lūpu korekcija sievietēm, ko var veikt gan konvencionāli ar klasiskās ķirurģijas metodēm, gan mūsdienīgāk, izmantojot lāzertehnoloģijas.

Vajadzība veikt labioplastiku un koriģēt intīmās zonas izskatu var rasties, ja ir:

  • Iedzimti defekti – saaugušas, pārāk lielas vai asimetriski veidotas kaunuma lūpas – tās var traucēt ikdienā, dažādās fiziskajās aktivitātēs, piemēram, braukt ar riteni, jāt ar zirgu, arī mīlēties, valkāt pieguļošu apģērbu utt.
  • Dažādas dzīves laikā iegūtas traumas.
  • Pārmaiņas dzimumorgānos pēc dzemdībām, rētaudi pēc plīsumu vai iegriezumu sašūšanas u.c. izmaiņas kas rada ne tikai psiholoģisku, bet arī fizisku diskomfortu.
  • Dabiskās novecošanas rezultātā radušās pārmaiņas, piemēram, pagarinātas mazās kaunuma lūpas, apjomu zaudējušas lielās kaunuma lūpas.

Pirms labioplastikas lāzerprocedūras

Ja sievietei ir vēlme vai vajadzība intīmajā zonā veikt kādas korekcijas, ieteicams vispirms konsultēties ar savu ginekologu vai arī uzreiz meklēt speciālistu, kurš nodarbojas ar šādu problēmu risināšanu.

Ārsts objektīvi izvērtējot anatomisko stāvokli un uzklausot sievietes sūdzības un vēlmes, ieteiks iespējamos risinājumus. Iespējas ir ļoti dažādas, tadēļ ārsts, zinot dažādus iespējamos risinājumus, var ieteikt labāko protokolu un procedūru secība, lai iegūtu iespējami labāko rezultātu.

Kā sagatavoties labioplastikas procedūrai?

Konsultācijā ārsts nozīmē nepieciešamās analīzes. Tā kā  operācija notiek narkozē, pirms tam nepieciešams anesteziologa konsultācija, operācijas dienā stacionārā jāierodas tukšā dūšā.

Labioplastikas lāzerprocedūras priekšrocības

Lāzeram ir gan termiska, gan ablatīva iedarbība, tādēļ arī veicot nelielus griezienus, asins zudums ir minimāls. Šo lāzeri izmanto arī dažādu veidojumu (kondilomas, dzimumzīmes, kārpas, cistas, papilomas u.c.) noņemšanai intīmajā zonā.

Pēc labioplastikas operācijas

  • Mājās var doties operācijas dienas pēcpusdienā, kad ir beigusies anestēzijas iedarbība.
  • Rūpīgi jāievēro intīmā higiēna pēc katra tualetes apmeklējuma, drīkst mazgāties dušā.
  • 10-14 dienā jādodas vizītē pie ārsta, lai izvērtētu dzīšanas procesu.
  • Pēcoperācijas periods ilgst apmēram mēnesi, šajā laikā jāatturas no intīmām attiecībām, intensīvas fiziskās slodzes, it īpaši riteņbraukšanas, velotrenažiera, zirgu sporta u.tml.
  • Darbā ieteicams atgriezties pēc miera režīmā mājās pavadītas nedēļas, nav ieteicams sēdēt, lai nekavētu dzīšanu.
  • Divas nedēļas nedrīkst karsēties pirtī, peldēties baseinā, jūrā un apmeklēt ūdens procedūras.

Labioplastiku sievietēm Medicīnas centrā ARS veic, izmantojot jaunākās paaudzes CO2 lāzeru.

Labioplastikas un mazo kaunuma lūpu redukcijas (kaunuma lūpu samazināšanas procedūras) veic ginekoloģe Daiga Baranovska.

Medicīnas centrs ARS
Skolas iela 5, Rīga
Tel. 67 201 007