Medicīnas centrs ARS piedāvā jaunas iespējas nagu sēnīšu infekcijas ārstēšanai ar diodes lāzera palīdzību.
Medicīnas centrs ARS pretsēnīšu terapijai izmanto jauno diodes lāzeru FOX 1064 – A.R.C. Laser.
Tā iedarbības princips ir vienkāršs: ar lāzera staru apstrādājot inficēto zonu, neatgriezeniski tiek iznīcinātas sēnīšu bojātās šūnas.
Ar jauno metodi iepazīstina:
- dermatoloģe, veneroloģe Alena SOHA
- pēdu aprūpes speciāliste Jolanta ĒRGLE
Novērtē savus kāju nagus!
Nagu sēnīšu infekcija ir visbiežāk sastopamā nagu slimība. Tā var skart gan roku, gan kāju nagus, turklāt bieži vien vienlaicīgi. Biežāk ir izplatīta kāju nagu sēnīte. Sēnīšu infekcija ir ļoti lipīga, tā izplatās gan tieša kontakta ceļā, gan netieši, saskarē ar inficētu grīdu, apaviem, dvieļiem utt.
Der zināt:
nagu sēnīte pati no sevis neizzūd! Tā ir jāārstē, lai novērstu hroniskas infekcijas un ekzēmas risku. Nagu sēnīte var sekmēt imūndeficītu un radīt labvēlīgu vidi alerģisku slimību attīstībai. Piemēram, ir izpētīts, ka sēnīšu infekcija pasliktina cukura diabēta gaitu.
Sliktā ziņa: sēnīšu infekcija grūti padodas ārstēšanai, turklāt tā ir samērā dārga un ilgstoša.
LĀZERTERAPIJA
Jaunās lāzertehnoloģijas piedāvā ātrāku un efektīvāku sēnīšu infekcijas izārstēšanas iespēju.
Kam tā piemērota?
Lāzerterapija ir laba alternatīva vai aizstājējmetode tiem, kuri nevēlas vai nevar lietot pretsēnīšu medikamentus, ja ir šo medikamentu nepanesamība, ja tie izraisa alerģiskas reakcijas, kā arī tad, ja ir aknu, nieru un kuņģa – zarnu trakta slimības, vai tiek lietoti medikamenti, kas ar iekšķīgi lietojamiem pretsēnīšu preparātiem var izraisīt nevēlamu mijiedarbību.
Lāzerterapijas metodes galvenās priekšrocības:
- lāzera enerģija nebojā apkārtējos audus,
- aizstājējmetode iekšķīgi lietojamiem medikamentiem,
- droša, nav invazīva,
- nerada kaitējumu veselībai,
- nesāpīga, nav nepieciešama anestēzija,
- nav diskomforta sajūtas pēc procedūras,
- nav blakusefektu,
- ārstēšana norit saudzīgi, neietekmē jauna naga augšanu,
- efektīvāka, ātrāka un drošāka metode.
Ar ko sākt?
Ja ir aizdomas par sēnīšu infekciju ir jāiet pie dermatologa. Lai atvieglotu diagnozes noteikšanu un ātrāk uzsāktu pareizu ārstēšanu, ir svarīgi pirms ārsta vizītes 2 – 3 nedēļas nelietot pretsēnīšu preparātus (ne iekšķīgi, ne ārīgi), lai nenomaskētu infekcijas izpausmes.
Dermatologs novērtē ādas/nagu stāvokli un nozīmē nepieciešamās analīzes, kas apstiprina vai noliedz sēnīšu infekcijas klātbūtni, kā arī precizē sēnīšu veidu.
Atkarībā no analīžu rezultātiem, dermatologs sastāda ārstēšanās plānu, nosaka vajadzīgo lāzerprocedūru skaitu un, ja nepieciešams, papildus nozīmē medikamentu terapiju.
Lai gūtu efektīvāku rezultātu, pirms pirmās procedūras un visa ārstniecības kursa laikā ieteicams veikt ārstniecisko pēdu aprūpi pie pēdu aprūpes speciālista, ik pēc 5 –7 nedēļām.
Procedūras norise:
- Apstrādājot bojāto nagu ar lāzera staru, kas iedarbojas ar karstuma enerģiju (42 – 45C°), nagā un zem tā tiek iznīcinātas sēnīšu šūnas.
- 1 naga apstrādei nepieciešamas apmēram 2 – 3 minūtes.
- Pirmajā procedūrā bieži vien nepieciešams apstrādāt visus 10 nagus, tas ilgst apmēram 30 – 45 minūtes.
Svarīgi: pēc procedūras ir jāvelk jaunas zeķes, lai novērstu atkārtotu inficēšanās iespēju.
Zināšanai:
- Lai pilnībā izārstētu sēnīšu infekciju, ir nepieciešamas 3 – 5 atkārtotas procedūras, ko veic ar 5 – 8 nedēļu intervālu, kamēr izveidojas vesels, infekcijas neskarts nags.
- Katram pacientam individuāli tiek izveidots ārstēšanas plāns.
- Lai gūtu ātrāku un noturīgāku efektu, lāzerterapiju apvieno ar ārīgi lietojamiem medikamentiem, dažkārt nepieciešami arī iekšķīgi lietojami medikamenti.
Kompleksas rūpes
- Katram pacientam tiek izveidots individuāls ārstēšanas plāns, jo tā norise un ilgums ir atkarīgs no vispārējā veselības stāvokļa, nagu sēnītes veida, bojājuma apjoma un daudziem citiem faktoriem.
- Ārstēšanas ilgums atkarīgs arī no tā, kā tiek ievēroti visi ārsta norādījumi un personīgās higiēnas prasības.
- Ja nepieciešams, lāzerterapiju var apvienot ar citām ārstēšanas metodēm.
- Papildus lāzerterapijai ir nepieciešamas ikdienišķas rūpes ar dermatologa ieteiktajām ziedēm, nagu lakām u.c., kā arī ārstnieciskā pēdu aprūpe, ko veic pēdu aprūpes speciālists.
Ierobežojumi:
- Šī metode der gandrīz visu nagu sēnīšu formu ārstēšanai. To neveic cukura diabēta slimniekiem, kuriem ir attīstījusies diabēta neiropātija – traucēts jutīgums ekstremitātēs un ādas bojājumi.
- Nav ieteicama, ja ir iekaisušas brūces, atlēta pēda un citas ādas slimības, kā arī grūtniecības laikā.
- Parasti naga plātne atjaunojas 9 –12 mēnešu laikā. Pēc lāzerterapijas kursa apmeklējuma pirmās acīmredzamās atjaunotā naga pazīmes varētu gaidīt apmēram pēc 6 nedēļām.
- Ātrāka un efektīvā sēnītes ārstēšana ir atkarīga no katra indivīda atbildīgām rūpēm par pēdām – ārsta un pēdu speciālista nozīmēto norādījumu ievērošanu, piemēram, pēdu higiēnu, zeķu un apavu dezinfekciju.
- Ņemot vērā, ka sēnīšu infekcija ir sastopama diezgan bieži – ir iespējama atkārtota inficēšanās, tāpēc ir svarīgi praktizēt pareizu pēdas aprūpi arī pēc izveseļošanās.
- Ja nagu sēnīte ir vēl kādam ģimenē – terapiju ieteicams veikt vienlaikus, jo pastāv atkārtotas inficēšanās riski.
Pretsēnīšu terapiju izmantojot diodes lāzeru FOX 1064 – A.R.C. Laser
veic Medicīnas centrā ARS – Rīga, Skolas ielā 5.
Tālruņi :
- 67 201 007,
- 67 201 008