Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

ARS sāk izbūvēt pirmo privāto daudzprofilu slimnīcu Latvijā

Jau oktobrī tiks uzsākti renovācijas darbi bijušajā Sarkanā Krusta slimnīcas ēkā Rīgā, Jāņa Asara ielā 3, lai pavasarī šeit durvis vērtu jaunais Medicīnas centrs ARS Agrīnās vēža diagnostikas un personalizētās medicīnas centrs, kura izveidošanā paredzētas vairāk nekā 5 miljonus eiro lielas investīcijas.

Medicīnas centrs ARS daudzprofilu slimnīcas makets
Šis projekts būs pirmā privātā daudzprofilu slimnīca, kas Latvijā no jauna izveidota kopš neatkarības atjaunošanas. Tajā pacientiem tiks piedāvāta augstvērtīga medicīniskā aprūpe un plašs stacionāro pakalpojumu klāsts.

Rekonstrukcijas darbus paredzēts veikt trīs kārtās. Pirmais tiks atjaunots slimnīcas fasādes korpuss. Tuvāko mēnešu laikā visos tā stāvos tiks nomainītas nesošās konstrukcijas, kā arī pilnībā izbūvēts 750 m2 plašais pirmais stāvs. Šeit jau pavasarī plānots apmeklētājiem atvērt Agrīnās vēža diagnostikas un personalizētās medicīnas centru. Centra aprīkojumam izvēlētas vismūsdienīgākās diagnostiskās iekārtas, ļaujot veikt izmeklējumus līmenī, kāds līdz šim Latvijā nav bijis pieejams.
Nākamajos etapos plānota operāciju bloka, ambulatoro un stacionāro nodaļu izbūve.

„Pēc vairāku gadu cītīga darba, ko paildzināja gan ekonomiskā situācija valstī, gan ēkas unikālais statuss un tās tehniski sarežģītā uzbūve, beidzot esam nonākuši būvniecības fāzē. Esam iecerējuši, ka pirmās kārtās būvniecības darbi ilgs piecus mēnešus un jau aprīlī varēsim pacientiem nodot jaunizveidoto un moderno Agrīnās vēža diagnostikas un personalizētās medicīnas centru,” stāsta Medicīnas centra ARS valdes priekšsēdētājs Māris Andersons.

Projekta pirmās kārtas realizācijā kopumā tiks ieguldīti 6,5 miljoni eiro, no kuriem 2,7 miljoni eiro novirzīti būvniecībai, bet 3,8 miljoni – iekārtu un aprīkojuma iegādei. Projektu finansē A/S Swedbank, iekārtu iegādei piesaistīts „Eiropas Reģionālās attīstības fonda” LIAA administrētās programmas „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” līdzfinansējums 1.28 milj. EUR apmērā, kā arī Latvijas Garantiju aģentūras atbalsts.

„Esam pārliecināti, ka līdz ar jaunās slimnīcas atvēršanu izdosies veicināt arī medicīnas eksportu. Turklāt jaunveidojamās slimnīcas modernais aprīkojums ļaus gan paplašināt pakalpojumu loku, gan ievērojami uzlabot ārstu profesionālās attīstības iespējas, lai sniegtu medicīnisko palīdzību, kāda līdz šim Latvijā nav piedāvāta,” uzsver M.Andersons.

“Mums ir patiess prieks, ka ar bankas finansējumu varam atbalstīt Medicīnas centra ARS tās jaunās daudzprofila klīnikas izveidē un kopējā mērķtiecīgā attīstībā, lai nodrošinātu iedzīvotājiem augstākā līmeņa medicīnas pakalpojumus. Tieši pastāvīga izaugsme ir viens no pamatnosacījumiem ilgtermiņa panākumu gūšanā. Šis ir unikāls un moderns projekts, kas sekmēs ne tikai ARS attīstību, bet arī Latvijas medicīnas nozares izaugsmi,” saka Ieva Vīgante, Swedbank Uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja.

Projekta pasūtītājs ir SIA Medicīnas centrs ARS, bet būvdarbi uzticēti SIA „Selva Būve”. Jaunās slimnīcas ēkas rekonstrukcijas projekta vadību un arhitektūras daļu īsteno SIA “PUNA arhitekti”, būvkonstrukciju sadaļu izstrādājis „Celmiņa būvkonstrukciju projektēšanas birojs”, piesaistīti speciālisti no SIA „EFIKO”, SIA „A. Ābeles birojs”, SIA „UMT”, SIA „Labie koki”, būvuzraudzību nodrošina SIA „Forma 2”.

Iecerēts, ka esošās Medicīnas centrs ARS telpas Skolas ielā 5 tiks saglabātas kā ambulatorā daļa, savukārt slimnīcā Jāņa Asara ielā 3 tiks koncentrēti dienas stacionāra un stacionāra pakalpojumi.
SIA Medicīnas centrs ARS 2014. gada 4. septembrī ir noslēgusi līgumu Nr. L-APV-14-0187 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par projekta „Attēlu diagnostikas, agrīna vēža diagnostikas un Personalizētas medicīnas centra izveide” īstenošanu, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) programmas “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” 4.kārtas ietvaros.

LIAA

IMG_6109