Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Internists

Internists (terapeits) ir ārsts, kurš specializējies vispārējo iekšējo orgānu slimību diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē.

Internists, tāpat kā ģimenes ārsts, vērtē pacienta veselību kopumā, ārstējot iekšķīgās slimības un to izraisītās sekas, piemēram, sirds un asinsvadu, uroģenitālo, elpceļu un endokrīnās un gremošanas sistēmas slimības u.c. radīto slimību sekas, piemēram, augstu asinsspiedienu, cukura diabētu utt.

Kad ir nepieciešama internista konsultācija?

Ja ir sūdzības:

  • Sāpes krūtīs, elpas trūkums, sirdsklauves, sirds pārsitieni u.c.
  • Paaugstināts asinsspiediens.
  • Paaugstināts holesterīna līmenis asinīs.
  • Paaugstināts glikozes līmenis asinīs.
  • Elpceļu slimības – saaukstēšanās simptomi, paaugstināta temperatūra, klepus, trokšņi elpojot, smakšanas sajūta u.c.
  • bieža un sāpīga urinācija, sāpes nieru apvidū u.c.
  • Lai ātrāk atgūtos atveseļošanās periodā pēc operācijas, traumas u.c.

Kā sagatavoties vizītei pie internista?

Dodoties vizītē pie internista, ja ir, līdzi jāņem visi ar konkrēto slimību saistītie izraksti un slēdzieni, kas saņemti slimnīcās, ambulatorās iestādēs un pie dažādiem speciālistiem. Arī veiktās analīzes un lietoto medikamentu saraksts. Tas viss ārstam palīdz iegūt maksimāli daudz informācijas, kas atvieglo diagnozes noteikšanu un izvēlēties piemērotāko ārstēšanu. Turklāt šī informācija palīdz taupīt laiku un līdzekļus, jo var gadīties, ka daži izmeklējumi jau ir veikti un vairs nav atkārtoti jāveic.

Kā notiek vizīte?

Sarunā ar pacientu tiek noskaidrotas sūdzības, internists izmeklē pacientu, izskata  līdzpaņemtos izmeklējumus, novērtē pacienta veselības stāvokli un precizē diagnozi. Ja nepieciešams, internists nozīmē medikamentozu terapiju, fizikālas procedūras, papildizmeklējumus, nosūta pacientu konsultēties pie citiem speciālistiem vai uz stacionāru, un vienojas par nākamo vizīti.

Iespējamie papildizmeklējumi:

Zināšanai:

Vairākiem mūsu klīnikas internistiem ir padziļinātas zināšanas un pieredze internās medicīnas apakšdisciplīnās: