Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Pediatrs

Pediatrs

Tas ir bērnu ārsts, kurš specializējies bērnu slimību diagnostikā, ārstēšanā un to profilaksē. Pediatrs rūpējas par bērnu veselīgu augšanu un attīstību dažādos bērnu vecuma posmos – jaundzimušā, zīdaiņa, maza bērna, pirmsskolas vecumā, jaunākajā, vidējā un vecākajā skolas posmā līdz pat 18 gadu vecumam.

Kad var būt nepieciešama pediatra konsultācija?

  • Lai veiktu plānotās profilaktiskās apskates un bērna attīstības novērtēšanu
  • Zīdaiņiem – jaundzimušā pirmā patronāža  (bērna vispusīga izmeklēšana, padziļinātas konsultācijas par bērna kopšanu, ēdināšanu, attīstības veicināšanu);
  • Lai veiktu bezmaksas vakcināciju valsts programmas ietvaros;
  • Ja ir akūtas slimības – elpceļu, ādas, alerģijas u.c.
  • Ja bērns bieži slimo, ilgstoši klepo, ja sāp vēders u.c.
  • Ja bērns nepieņemas svarā un neaug.
  • Ja vecākiem ir jautājumi par bērna attīstību, uzvedību, ēšanas paradumiem, dienas režīmu, miega traucējumiem.
  • Ja vajadzīga padziļināta hronisku slimību izmeklēšana un ārstēšana.
  • Lai veiktu veselības pārbaudi un dokumentu noformēšanu skolai, bērnudārzam, mācībām ārzemēs, izziņai imigrācijas dienestam u.tml.

Kā sagatavoties vizītei?

Dodoties vizītē pie pediatra, ja ir, līdzi jāņem visi ar konkrēto slimību/stāvokli saistītie izraksti un slēdzieni, kas saņemti slimnīcās, ambulatorās iestādēs un pie dažādiem speciālistiem, kā arī potēšanas pase un veikto analīžu rezultāti. Tas ārstam palīdz iegūt maksimāli daudz informācijas, kas atvieglo bērna izmeklēšanu, diagnozes noteikšanu un palīdz izvēlēties piemērotāko ārstēšanu. Turklāt šī informācija palīdz taupīt laiku un līdzekļus, jo var gadīties, ka daži izmeklējumi jau ir veikti un vairs nav atkārtoti jāveic. Vecākiem ieteicams mājās laikus sagatavot jautājumus, lai vizītes laikā neaizmirstos kaut kas ļoti būtisks.

Kā notiek vizīte?

Sarunā ar vecākiem, veicot bērna apskati un izvērtējot līdzpaņemto analīžu un izmeklējumu rezultātus, pediatrs novērtē bērna svara un auguma atbilstību vecumam. Ārsts izvērtē sūdzības un precizē problēmas. Ja nepieciešams, pediatrs nozīmē papildizmeklējumus, nosūta bērnu konsultēties pie citiem speciālistiem un vienojas par nākamo vizīti.

Iespējamie papildizmeklējumi:

Zināšanai:

Mūsu pediatri strādā arī sestdienās, bet mājas vizītēs nepieciešamības gadījumā dodamies arī vakara stundās līdz 20.00 un pat svētdienās un svētku dienās.

Pakalpojumu cenrādis

Tālrunis pediatru mājas vizīšu pieteikšanai: (+371) 672 01 003.

VIDEO: