Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Osteoporozes speciālisti

Osteoporozes speciālisti

Osteoporozes speciālists ir ārsts, kurš specializējies osteoporozes –  kaulu slimības diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē.

Osteoporoze ir sistēmiska skeleta saslimšana, kurai ir raksturīga zema kaulu masa un kaulaudu mikroarhitektonikas bojājumi, kas izraisa pastiprinātu kaulu trauslumu un no tā izrietošu paaugstinātu lūzumu risku.

Kad var būt nepieciešama osteoporozes speciālista konsultācija?

Ja ir sūdzības:

  • sāpes mugurā, ierobežotas muguras kustības,
  • auguma samazināšanās līdz pat 3 cm,
  • bieži kaulu lūzumi
  • mugurkaula skriemeļu lūzumi,
  • gūžas kaula lūzums,
  • apakšdelma lūzums,
  • mugurkaula izliekums, veidojas „atraitnes kupris”
  • kuņģa zarnu trakta darbības traucējumi – vēdera sāpes, trūce, atvilnis, arī apgrūtināta elpošana.

Kā sagatavoties vizītei pie osteoporozes speciālista?

Dodoties vizītē pie osteoporozes speciālista, ja ir, līdzi jāņem visi ar konkrēto slimību saistītie izraksti un slēdzieni, kas saņemti slimnīcās, ambulatorās iestādēs un pie dažādiem speciālistiem. Līdzi jāņem arī veiktās analīzes un lietoto medikamentu saraksts. Tas ārstam palīdz iegūt maksimāli daudz informācijas, kas atvieglo diagnozes noteikšanu un izvēlēties piemērotāko ārstēšanas taktiku. Turklāt šī informācija palīdz taupīt laiku un līdzekļus, jo var gadīties, ka daži izmeklējumi jau ir veikti un vairs nav atkārtoti jāveic.

Kā notiek vizīte?

Sarunā ar pacientu tiek noskaidrotas sūdzības, ārsts veic izmeklēšanu, izskata līdzpaņemtos izmeklējumus un precizē pacienta veselības stāvokli. Ārsts sastāda individuālu ārstēšanas plānu, izraksta medikamentozu terapiju. Ja nepieciešams, ārsts nozīmē papildizmeklējumus, nosūta pacientu konsultēties pie citiem speciālistiem un vienojas par nākamo vizīti.

 Iespējamie papildizmeklējumi:

 Noderīga informācija

Medicīnas cetra ARS speciālistiem ir vairāk kā 25 gadu pieredze osteoporozes diagnostikā un ārstēšanā.

Osteoporozes speciālisti Dr. Līga ZVAIGZNE un Dr. Sandra ČERNIŠOVA

Zināšanai:

Osteoporoze ir hroniska kaulu slimība, kuras rezultātā kauli kļūst trausli un rodas to lūzumi. Lūzumu biežākās un bīstamākās vietas ir gūžas kaula kakliņš un muguras skriemeļi, to sekas ir veselību apdraudošas un dažreiz pat fatālas.  

Osteoporozes iemesli ir dažādi, tomēr vairumā gadījumu to izraisa hormonālās izmaiņas organismā, nepietiekama fiziska aktivitāte un novecošana. Šī slimība skar katru 4.-5. sievieti un 7.-8. vīrieti pēc 60 gadu vecuma. Osteoporoze ir ārstējama, tomēr svarīgi slimību atklāt savlaicīgi un veikt tās profilaksi.

Ikvienai sievietei pēc 50 un vīrietim pēc 70 gadu vecuma būtu ieteicama kaulu blīvuma pārbaude – ja tā atklāj kaulu blīvuma samazināšanos – jākonsultējas ar osteoporozes speciālistu, kurš izvērtēs medikamentozās ārstēšanas nepieciešamību un kontrolēs slimības gaitu.