Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS
Kardiologs

Kardiologs

Kardiologs

Tas ir ārsts, kurš specializējies sirds slimību diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē.

Sirds un asinsvadu slimības ir tipiskas mūsu laikmeta slimības, ko veicina stress, mazkustīgs dzīvesveids, nepareizs uzturs un kaitīgi ieradumi. Tās ik gadus skar aizvien jaunākus cilvēkus.

Kad nekavējoties pārbaudīt sirds veselību?

  • Ja traucē sāpes sirds apvidū
  • Ja jūtami sirds pārsitieni
  • Ja ir elpas trūkums pie nelielas fiziskas slodzes.

Svarīgi:

Profilaktiski reizi gadā kontrolējiet asinsspiedienu, atcerieties par veselīgas ēšanas pamatprincipiem, un pārbaudiet lipīdu un holesterīna līmeni asinīs. Paaugstināts asinsspiediens un augsts zema blīvuma holesterīna līmenis ir būtiski riska faktori nopietnām sirds un asinsvadu slimībām, taču bieži neizraisa nekādus simptomus.

Kad ir nepieciešama kardiologa konsultācija?

  • Ja ģimenes ārstam ir aizdomas par iedzimtu/ iegūtu sirdskaiti vai sirds mazspēju, par ko liecina saklausīts troksnis pie sirds, paātrināta sirdsdarbība un elpošana, palielinātas aknas, pastiprināta svīšana, nogurums pie nelielas fiziskas slodzes
  • Pēc sirds ķirurģiskas operācijas/manipulācijas, lai izvēlētos tālāko ārstēšanu
  • Ja ir aizdomas par sirds ritma traucējumiem, tie ir reģistrēti elektrokardiogrammā
  • Ja bijis ģībonis fiziskas slodzes laikā
  • Ja ģimenē iedzimtas sirds problēmas, kas izraisījušas pēkšņu nāvi
  • Ja ilgtermiņā novērots stabili paaugstināts asinsspiediens.

Kā notiek vizīte pie kardiologa?

Sarunā ar pacientu tiek noskaidrotas sūdzības, izskatīti līdzpaņemtie izmeklējumi un precizēta problēma. Kardiologs veic izmeklēšanu, izskaidro sirds un asinsvadu slimību riska faktorus, sastāda vispusīgu izmeklēšanas plānu, lai novērtētu slimības smagumu un izvēlētos pareizāko ārstēšanas taktiku.

Diagnostikas iespējas:

Zināšanai

Medicīnas centra ARS ir iespējams veikt daudzslāņu datortomogrāfisko koronarogrāfiju ar 64 slāņu datortomogrāfu. Datortomogrāfijas koronarogrāfija ir neinvazīva metode sirds (koronāro) asinsvadu caurlaidības noteikšanai, kuras veikšanai, atšķirībā no invazīvās koronarogrāfijas, nav nepieciešama asinsvadu kateterizācija. Metode ir labi panesama, nesāpīga un veicama ambulatoros apstākļos.

Hronisko sirds slimību pacientiem

Sirds asinsvadu slimības bieži noris kopā ar cukura diabētu, ateroskleroze skar arī galvas smadzeņu asinsvadus, tiek bojātas citas orgānu sistēmas – nieres, acis, tādēļ ārstēšanas procesā iesaistās endokrinologi, acu ārsti, nefrologi, neirologi, dietologi u.c. speciālisti.

Pakalpojumu cenrādis