Request an Appointment + 371 67 201 007 or online aaa Follow
Partners

Partners

2015.gada 22.oktobrī

Drīzumā durvis vērs Medicīnas centra ARS mūsdienīgas Agrīnas vēža diagnostikas un personalizētas medicīnas centrs Jāņa Asara ielā 3, Rīgā bijušajā Sarkanā Krusta slimnīcas ēkā. Eiropas Savienības fonda projektā „Attēlu diagnostikas, agrīna vēža diagnostikas un Personalizētas medicīnas centra izveide” paredzētās medicīnas iekārtas tika iegādātas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētās aktivitātes „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” ietvaros.

Medicīnas centrā ARS tika uzstādīta Latvijā jaudīgākā 3T magnētiskās rezonanses iekārta ar visplašāko iespējamo programmaprīkojumu, Baltijā mūsdienīgākā litotripsijas iekārta, mamogrāfijas iekārta ar tomosintēzi un streotaktiskās vakumbiopsijas aprīkojumu, eksperta līmeņa endoskopijas un ultrasonogrāfijas iekārtas. Minēto tehnoloģiju pieejamība vienas diagnostikas klīnikas ietvaros apvienojumā ar augsti kvalificētiem speciālistiem, kas apmācīti darbam ar modernajām tehnoloģijām, paver iespējas ievērojamiem uzlabojumiem slimību savlaicīgas diagnostikas un efektīvas ārstēšanas jomā. Īpaši izceļamas biežāk sastopamo audzēju (krūts, zarnu, prostatas) un kardiovaskulāro slimību laicīgas diagnostikas iespējas.

Medicīnas centra ARS mērķis ir ieviest jaunus pakalpojumus, kurus nodrošināt ne tikai Latvijas iedzīvotājiem, bet arī ievērojami palielināt ārvalstu pacientu skaitu, tādejādi veicinot medicīnas tūrisma attīstību Latvijā kopumā.

ARS Diagnostikas klīnikā papildus klīniskajam norisināsies arī zinātniski pētnieciskais darbs, kā arī tiks nodrošināta rezidentu apmācība Latvijas medicīnas izglītības iestādēm.

Kopējās investīcijas medicīnas centra izveidē sasniedz 6,5 miljoni EUR, tai skaitā ēkas pārbūves izmaksas.

Projekta „Attēlu diagnostikas, agrīna vēža diagnostikas un Personalizētas medicīnas centra izveide” attiecināmās izmaksas ir 2’838’695,88 EUR, kuras tiek līdzfinansētas no Eiropas Reģionālās attīstības fonda un valsts budžeta līdzekļiem 1’279’491,10 EUR apmērā. SIA Medicīnas sabiedrība ARS” līdzfinansējums tiek nodrošināts ar aizņēmumu no AS Swedbank.

ES_fondu_sauklis