Request an Appointment + 371 67 201 007 or online aaa Follow

Phlebologists (venous specialists)

Flebologs (vēnu ārsts)

Ja  Jūs traucē pazīmes, kas norāda uz kāju vēnu saslimšanu – kā kāju pietūkums un “smaguma” sajūta, redzami vēnu mezgli vai kapilāru tīklojums – ir laiks doties pie flebologa. Flebologi ir speciālisti, kuri nodarbojas ar dažādu vēnu slimību diagnostiku un ārstēšanu. Biežākās vēnu slimības ir venozās asinsrites nepietiekamība, dziļo vēnu tromboze (nosprostojums) un tromboflebīts, jeb trombozēto vēnu iekaisums.

Mūsu klīnikā iespējams veikt kāju vēnu doplerogrāfisko izmeklēšanu (USG) un saņemt asinsvadu ķirurga- flebologa konsultāciju vienā ārsta apmeklējuma reizē – ietaupot gan laiku, gan naudu.

Ambulatorā praksē visbiežāk nākas saskarties ar venozās asinsrites nepietiekamību, kas izpaužas kā varikozi paplašinātas vēnas un vēnu zīmējums uz ādas. Šīs saslimšanas cēloņi ir dažādi – gan iedzimta nosliece uz vēnu sieniņu vājumu, gan sēdošs dzīvesveids, gan darbs profesijās, kur nepieciešams ilgu laiku pavadīt stāvus,  liela fiziska slodze (piem. sportistiem), arī grūtniecība un citi faktori.

Lai likvidētu šīs saslimšanas nepatīkamās vizuālās izpausmes, tiek lietotas dažādas metodes. Mūsu klīnikas dienas stacionārā, operējot pacientus, tiek lietota endolumināla lāzerablācija un virspusējo vēnu mikroķirurģiska izņemšana, savukārt kapilāru paplašinājumu likvidēšanai izmantojam putu skleroterapijas metodi.

Katram pacientam piemērotākā vēnu operācija vai operatīvo metožu kombinācija tiek izvēlēta, vadoties no pacienta vispārējā stāvokļa un slimības īpatnībām, kā arī iepriekš asinsvadus rūpīgi izmeklējot ar asinsvadu ultrasonogrāfijas metodi.

Pati vēnu operācija tiek veikta dienas stacionārā, bet jau pēc dažām stundām pacients var doties mājās. Par vēnu operācijām vairāk lasiet sadaļā Vēnu operācijas.

Gan varikozo vēnu slimības profilaksei, gan pēc operācijām nepieciešamas kompresijas zeķes, kuru uzdevums ir palīdzēt venozajai asinsritei kāju asinsvados. Par mūsu kompresijas zeķu piedāvājumu lasiet sadaļā Kompresijas zeķes.

VIDEO: