Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Magnētiskā rezonanse krūts dziedzeriem

Magnētisko rezonansi krūts diagnostikā izmanto, ja ultrasonogrāfija vai mamogrāfija nav bijušas pietiekami informatīvas metodes.  MR metodi izmanto,  ja ir diagnosticēts krūts vēzis – tālākās taktikas izvērtēšanai, lai izslēgtu citus perēkļus vai arī, lai izvērtētu otru krūti. MR ir ļoti informatīva diagnostiskā metode, ja krūtī ir vairāki audzēji, lai noteiktu to patieso skaitu, izmēru, precizētu iepriekšējās metodēs atrastus neskaidrus veidojumus.

Krūts implantu izvērtēšanai magnētiskā rezonanse ir visprecīzākā metode.

Krūšu dziedzeru magnētiskās rezonanses izmeklējumus veicam  ARS Diagnostikas klīnikā ar Latvijā pirmo pilnībā digitālo 3 teslu magnētiskās rezonanses iekārtu Philips Ingenia 3,0T.

Magnētiskā rezonanse krūts dziedzeriem Magnētiskā rezonanse krūts dziedzeriem

Magnētisko rezonansi krūts dziedzeru diagnostikā izmanto:

 • ja ultrasonogrāfijā vai mamogrāfijā nav iegūta pietiekami precīza informācija, bet ir atrastas vēža šūnas paduses limfmezglos vai arī ir paaugstināts vēža veidošanās risks;
 • ja ir atklāts krūts vēzis, lai noteiktu slimības gaitu, precizētu tās lokalizāciju un izplatību, lai pārliecinātos, vai nav citu slimības perēkļu un plānotu turpmāko ārstēšanas taktiku un/vai operācijas apjomu. MR izmeklējumā vienlaikus pārbauda arī otru krūti;
 • ja krūtī ir vairāki audzēji, lai noteiktu to patieso skaitu, izmēru, precizētu iepriekšējās metodēs atrastus neskaidrus veidojumus;
 • lai izvērtētu ķīmijterapijas efektivitāti;
 • lai pārliecinātos, ka pēc kāda laika neatjaunojas jau ārstēts audzējs;
 • ja pēc krūšu dziedzeru plastikas operācijas nepieciešams precīzi izvērtēt krūts dziedzeru struktūru un/vai implantu stāvokli.

Ieteikums:

Lai izvairītos no hormonālo svārstību radītajām izmaiņām krūtīs, MR izmeklējumu ieteicams veikt menstruālā cikla 2.nedēļā, no 5.–12. cikla dienai, tad iegūtie rezultāti būs ievērojami precīzāki.

Krūšu izmeklējumā lieto kontrastvielu

Ja ir jāizvērtē krūts dziedzeru struktūra un veidojumi, MR izmeklējumā parasti izmanto kontrastvielu, ko izmeklējuma laikā ievada vēnā. Lai ievērotu maksimālu drošību, pirms tam pacientam ir jāinformē ārsts radiologs par nieru slimībām, alerģiskām reakcijām un lietotajiem medikamentiem.
Kontrastviela nav vajadzīga, ja ir jāizvērtē tikai krūts implantu stāvoklis.

Krūšu dziedzeru izmeklējumos ļoti svarīga loma ir jaunākajām tehnoloģijām. ARS Diagnostikas klīnikas magnētiskās rezonanses iekārta Philips Ingenia 3,0T, salīdzinot ar citām Latvijā pieejamām MR iekārtām, ir vienīgā pilnībā digitāla trīs teslu iekārta, kas spēj nodrošināt ātru ļoti augstas izšķirtspējas izmeklējumu.

Izmeklējums ir nekaitīgs un nesāpīgs.

Magnētiskās rezonanses izmeklējumu nedrīkst veikt:

 • ja ir kardiostimulatori, neirostimulatori, kohleāri implanti, sirds vārstuļu protēzes, dažādi metāla implanti, kas nav piemēroti MR izmeklējumam.
 • Ja ir klaustrofobija– bailes no noslēgtas telpas, ārstējošais ārsts pirms izmeklējuma var nozīmēt nomierinošu medikamentu.

 Kā sagatavoties MR izmeklējumam:

 • Lai maksimāli izmantotu MR diagnosticēšanas iespējas, līdzi jāņem visi iepriekš veiktie ultrasonoskopijas un mamogrāfijas rezultāti un izraksti par iepriekš veiktām ķirurģiskām operācijām, manipulācijām vai cita veida ārstēšanu, izraksti no slimnīcas u.c., kas attiecas uz konkrēto slimību.
 • Jāveic analīzes, lai noteiktu kreatinīna līmeni asinīs, rezultāts jāņem līdzi uz MR izmeklējumu.
 • Sievietēm pirms izmeklējuma nav ieteicams lietot dekoratīvo kosmētiku, kas var saturēt sīkas metāla daļiņas (skropstu tuša, acu ēnas), jo magnētiskā lauka ietekmē tās var piesārņot ierīci un tas traucē iegūt kvalitatīvu attēlu.

MR izmeklējumus veic:

Medicīnas centrs ARS filiāle
ARS Diagnostikas klīnikā
Adrese – Jāņa Asara ielā 3, Rīgā
Pieteikties izmeklējumam pa tālr.: 672 01 088
Informācija par izmeklējumu rezultātiem: 66 929 760

Cenrādis

Magnētiskā rezonanse krūts dziedzeriem