Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Zobu protezēšana

Zobu protezēšana

Zobu protezēšana jeb trūkstošo zobu aizvietošana ar mākslīgiem, ir ļoti svarīga ārstēšanas metode gan estētisku apsvērumu dēļ, gan funkcionāli – barības sakošļāšanai, kā arī tāpēc, ka zobi sāk pārvietoties uz trūkstošo zobu pusi, tādējādi, veidojas dažādas žokļa un sakodiena deformācijas

Lai aizvietotu trūkstošo zobus, piedāvājam dažādas protezēšanas metodes – implantus, izņemamās, neizņemamās protēzes, kroņus un tiltus. Kosmētiski uzlabot zobu stāvokli iepsējams arī ar porcelāna plāksnītēm (venīriem). Ja zoba kronis daļēji bojāts, tad izmantojam ārstēšanu ar inlejām un onlejām.

Zobu aizvietošana ar kroņiem

Pēc zoba virsmas noslīpēšanas, tiek ņemts nospiedums no zoba un laboratorijā gatavo mākslīgo kroni. Lai šādu kroni izgatavotu, nepieciešamas vairākas vizītes pie ārsta. Zobu kroņi ir no dažādiem materiāliem: plastmasas, lieta metāla, metālkeramikas, tīra porcelāna. Materiāli atšķiras pēc izturības, estētikas un arī pēc cenas. Kopā ar ārstu ir iespējams izvēlēties katram individuālam gadījumam piemērotāko un nepieciešamāko zobu kroņa izgatavošanas materiālu.

Kosmētiska zoba atjaunošana ar porcelāna plāksnīti

Porcelāna plāksnītes (venīrus) izgatavo, ja zobam redzamajā pusē ir liela plombe, mainīta krāsa u.c. Porcelāna plāksnītes parasti izgatavo priekšzobiem. Ārsts noslīpē plānu kārtiņu no zoba audiem, ņem nospiedumu un laboratorijā izgatavo porcelāna plāksnītes. Lai izgatavotu venīrus, nepieciešamas vairākas vizītes pie ārsta.

Zobu aizvietošana ar neizņemamām protēzēm

Ir vairāki neizņemamo konstrukciju veidi :

  • Implants – tam ir skrūves forma, ko anestēzijā ievieto žokļa kaulā. Implants izpilda zoba saknes funkciju. Kad implants saaudzis ar žokļa kaulu, var sākt kroņu izgatavošanu, kas vēlāk veic zoba funkcijas gan estētiski, gan funkcionāli.
  • Tilts – tie ir varāki kopā savienoti mākslīgie kroņi, kas balstās uz 2 vai vairāk dabīgiem zobiem. Ir gadījumi, kad implantus nevar ievietot kaula īpatnību, veselības problēmu u.c. dēl. Šajās situācijās tiek slīpēti dabīgie zobi un uz tiem laboratorijā izgatavo tiltus. Tiltus var izgatavot no dažādiem materiāliem tāpat kā kroņus.

Zobu aizvietošana ar izņemamām protēzēm

Trūkstošos zobus mutē var aizstāt arī ar izņemamām konstrukcijām. Tas nozīmē, ka mākslīgie zobi nav stingri nofiksēti mutē un tie higiēnas procedūru veikšanai ir izņemami un atkal ieliekami atpakaļ.

Inlejas un onlejas

Ja zobam ir salīdzinoši mazs audu bojājums, tad kā ārstēšanas veidu var ieteikt laboratorijā izgatavotas plombes – inlejas un onlejas. Ārsts no sagatavotā zoba ņem nospiedumu, un laboratorijā tiek izgatavota gatava inleja vai onleja. Tās var būt no dažādiem materiāliem – kompozīta, porcelāna, dažādu metālu sakausējuma.

ARS Zobārstniecības klīnika
Pirmdiena – piektdiena: 8:00 – 20:00
Reģistratūras tālr. (+371) 672 01 047
Reģistratūras e-pasts: reg@arsdentalclinic.lv
www.arsdentalclinic.lv
Adrese: Skolas iela 5, Rīga, LV-1010

Cenrādis