Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS
Triecienviļņu terapija – erektilās disfunkcijas ārstēšanai

Triecienviļņu terapija – erektilās disfunkcijas ārstēšanai

Erektilās disfunkcijas jeb potences traucējumu ārstēšanu

ar mūsdienīgu fizikālās terapijas metodi

Erektilās disfunkcijas ārstēšanai ar triecienviļņu terapiju izmanto vācu medicīnisko iekārtu ražotāja Dornier MedTech jaunākās paaudzes premium klases iekārtu Aries, kas vīriešiem ar asinsvadu un perifērās nervu sistēmas patoloģijām palīdz daļēji vai pilnībā atgūt dabisku erekciju bez sāpēm un ķirurģiskas iejaukšanās.

Svarīgi:

Pirms triecienviļņu terapijas ir nepieciešama fizikālās terapijas ārsta konsultācija.

Kā tas notiek:

 • Ekstrakorporālā jeb ārpusķermeņa triecienviļņu terapija (ESWT – Extracorporal Shock Wave Therapy) nav invazīva procedūra, to veic ambulatori un pēc tās tūdaļ var atgriezties savās ikdienas gaitās.
 • Triecienviļņu terapijā izmanto zemas jaudas mehāniskos impulsus, kam papildus nav nepieciešama jebkāda medicīniska aprūpe.
 • Triecienviļņu impulsi tiek ģenerēti ārpus ķermeņa un ar uzgaļa aplikatoru tiek novirzīti uz konkrēto zonu.
 • Procedūra, ko veic pēc Dornier Smart Focus tehnoloģijas, nav sāpīga, tā ir viegli panesama, nav nekādas nepieciešamības izmantot jebkādus atsāpinošus līdzekļus.
 • Triecienviļņu radītie impulsi iekustina dabiskos mehānismus, kas gādā par audu atjaunošanos. Dzimumlocekļa audos veidojas jauni sīkie asinsvadi, tādējādi pastiprinās dzimumlocekļa apasiņošana. Tā atjauno arī dzimumlocekļa kavernozos ķermeņus un mazo nervu šķiedru galiņus, – tas ir ļoti svarīgi smēķētājiem ar ilgu stāžu un cukura diabēta slimniekiem.
 • Triecienviļņu procedūras nodrošina patoģenētisko terapiju – likvidē audos patoloģiskos procesus, kas izraisa erektilo disfunkciju. Pēc terapijas ir iespēja vai nu pilnībā atteikties vai radikāli samazināt erekciju stimulējošo medikamentu lietošanu.

 Zināšanai:

Kas ir erektilā disfunkcija?

Erektilā disfunkcija ir vīrieša nespēja sasniegt un uzturēt erekciju tik ilgi, lai izdotos veiksmīgs dzimumakts. Lielai daļai vīriešu potences traucējumi var būt viens no pirmajiem dažu fizisko slimību simptomiem. Ja problēma nepāriet 6 mēnešu laikā, ieteicams doties pie urologa, lai veiktu atbilstošus izmeklējumus un uzsāktu ārstēšanu.

Ievēro:

Potences traucējumi var ļoti negatīvi ietekmēt dzīves kvalitāti, radīt papildus psihoemocionālo spriedzi, tāpēc nevajadzētu gaidīt. Ja erekcijas traucējumi kļūst aizvien biežāki un nepāriet, ieteicams ārsta vizīti neatlikt.

Erektilās disfunkcijas biežākie iemesli:

 • Pievadošo asinsvadu sašaurināšanās, kas pasliktina asinsriti un asiņu plūsmu uz dzimumlocekli.
 • Metabolais sindroms – kombinēti cukura vielmaiņas traucējumi, kas palielina risku saslimt ar 2. tipa cukura diabētu un sirds un asinsvadu slimībām.
 • Riska faktori, kas veicina artēriju sašaurināšanos: vecums, augsts asinsspiediens, augsts holesterīna līmenis asinīs, smēķēšana, cukura diabēts, aptaukošanās, alkohola un narkotiku lietošana u.c.
 • Slimības, kas skar nervu sistēmu un tādējādi ietekmē dzimumlocekļa inervāciju, piemēram, dažādas polineiropātijas, multiplā skleroze, Parkinsona slimība, insults u.c.
 • Traumēti/ saspiesti nervi, kas inervē dzimumlocekli, piemēram, muguras traumas, iegurņa lūzumi, operācijas dzimumlocekļa tuvumā, dzimumorgānu staru terapija u.c., arī ilgstoša riteņbraukšana var īslaicīgi negatīvi ietekmēt potenci.
 • Dažādu medikamentu blakusefekti, to var radīt antidepresanti, zāles pret augstu asinsspiedienu, daži diurētiskie līdzekļi.

ED ārstēšanas iespējas

Svarīgs ir jautājums: vai mēs spējam novērst iemeslu. Ja Ed rada hormonālas pārmaiņas, to var novērst, kompensējot trūkstošos hormonus. Ja iemesls nav novēršams, piemēram, ja ir neiroloģiski traucējumi, cukura diabēts, ateroskleroze u.c., tad izvēlas simptomātisko terapiju ar medikamentiem, injekcijām, vakuuma ierīcēm, protēzēm vai operāciju. Tas nodrošina tūlītēju vai ilgtermiņa potenci, neietekmējot slimības iemeslu. Triecienviļņu procedūras nodrošina patoģenētisko terapiju – likvidē audos patoloģiskos procesus, kas izraisa erektilo disfunkciju. Pēc terapijas ir iespēja vai nu pilnībā atteikties vai radikāli samazināt erekciju stimulējošo medikamentu lietošanu.

Skarba statistika:

 • Epidemioloģiskie pētījumi liecina, ka pasaulē aptuveni 1 no 10 vīriešiem cieš no erektilās disfunkcijas.
 • ED biežāk attīstās gadu gaitā: pēc 60 g sliekšņa tā skar ap 30 % vīriešu.
 • 8 gadījumos no 10 erektilās disfunkcijas cēlonis ir saistīts ar fiziskām pārmaiņām organismā.

Vairāk informācijas par triecienviļņu terapiju