Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS
Refleksoterapija

Refleksoterapija

Refleksoterapija

Kas ir pēdu refleksoterapija

Ikdienas steiga, stress un pārslodze darbā novājina cilvēka organisma aizsargspējas un izraisa dažādus tā darbības traucējumus. Pēdu refleksoterapija ir manuāla un neinvazīva terapija, kas iedarbina organisma pašatveseļošanās mehānismus. Tā ir efektīva procedūra ar dziļu iedarbību.

Kā pēdu refleksoterapija palīdz

Katrā pēdā ir vairāk nekā 7000 nervu galu un vairāki desmiti refleksu. Manuāla iedarbība uz refleksiem izraisa organisma atbildes reakciju un aktivizē tā pašregulēšanās procesus.

Refleksoterapijas pamata paņēmiens ir piemērota stipruma mainīgs spiediens uz refleksiem un refleksu zonām, ar ko tiek stimulēta mijiedarbība starp pēdu kā mikrosistēmu un organismu kā makrosistēmu. Nervu sistēma reaģē uz šo spiedienu un pārraida nervu impulsus uz konkrētiem iekšējiem orgāniem ar ātrumu līdz 120 m/s. Tādējādi aktivizējas un stabilizējas neirobioķīmiskie procesi organismā – izdalās bioloģiski aktīvās vielas, atjaunojas bojātās šūnas un veidojas jaunas šūnas.

Organisma funkcionāla un līdzsvarota darbība ir saistīta ar atkritumvielu izvadīšanu no organisma. Ja ir vielmaiņas traucējumi, tad mainās pH līmenis un veidojas blīvas nogulsnes audos un orgānos. Tās rada aizsprostojumus vai pārrāvumus šūnu darbībā, kavē skābekļa un barības vielu piegādi – izraisa iekaisumus un infekcijas. Kad nogulsnes uzkrājas un sacietē, tās kļūst pamanāmas caur ādu, pakāpeniski veidojot neatgriezeniskus bojājumus. Ar pēdu refleksoterapijas palīdzību ir iespējams savlaicīgi mazināt un novērst patoloģiskās izmaiņas organismā.

Kam vajadzīga pēdu refleksoterapijas procedūra

Pēdu refleksoterapijas procedūra ir individuāla. To ir iespējams piemērot ikviena cilvēka vajadzībām.
Procedūra ir ieteicama visiem:

 • kuri uztur veselīgu dzīvesveidu un rūpējas par savu veselību – procedūra aktivizē novājinātu orgānu funkcionālo darbību, novērš iespējamos veselības traucējumus, stiprina imunitāti, līdzsvaro organisma mentālo un fizisko stāvokli.
 • kuri ārstējas un lieto medikamentus – procedūra paātrina organisma atveseļošanos, pastiprina ārstniecības procedūru un medikamentu iedarbību, mazina nevēlamas blaknes (sāpes, sliktu pašsajūtu, miega traucējumus, vielmaiņas galaproduktu uzkrāšanos), atjauno emocionālo līdzsvaru.

Procedūra nav ieteicama infekcijas slimību, akūtu traumu, ādas slimību, asiņošanas un nediagnosticētu bojājumu gadījumā, kā arī grūtniecēm pirmā trimestra laikā.

Kā notiek procedūra

 1. Individuāla konsultācija. Pēdu apskate un atslābināšana ar glaudīšanas, rotēšanas un vibrācijas paņēmieniem, kas nomierina un sagatavo procedūrai arī visu ķermeni.
 2. Atsevišķu refleksu un refleksu zonu apstrāde vispirms uz labās, tad uz kreisās pēdas ar mērķi atrast un aktivizēt jutīgās vietas, kas var norādīt uz atbilstošo orgānu darbības traucējumiem, lai tos mazinātu. Īpaša uzmanība tiek pievērsta orgānu sistēmai, kurā ir vairāk izteikti funkcionālie bojājumi. Precīza refleksu apstrāde tieši ietekmē jebkura iekšējā orgāna darbības uzlabošanos kopējā sistēmā:
  • Nervu sistēma (galvas un muguras smadzenes).
  • Elpošanas sistēma (plaušas, traheja, bronhi, sinusi).
  • Gremošanas sistēma (kuņģis, zarnas, aknas, žultspūslis).
  • Endokrīnā sistēma (hipofīze, vairogdziedzeris, virsnieru dziedzeris).
  • Izvadorgānu sistēma (nieres, urīnpūslis, resnā zarna).
  • Reproduktīvā sistēma (dzimumorgāni).
 1. Pēdu atslābināšana un padziļināta elpošana – nomierinoša iedarbība uz visu ķermeni. Individuāli ieteikumi noturīga rezultāta saglabāšanai pēc procedūras.
 2. Procedūras ilgums 30 min.

Pēdu refleksoterapijas procedūru var aizstāt ar plaukstu refleksoterapijas procedūru, kuras iedarbība ir pilnīgi līdzvērtīga. Šajā gadījumā tiek apstrādāti refleksi un refleksu zonas uz plaukstām.

Ieguvumi

Pēdu refleksoterapija palīdz dabīgā veidā atbilstoši katra organisma īpatnībām atjaunot un uzturēt tā optimālu funkcionēšanu.

Atbilstošo refleksu un refleksu zonu apstrāde procedūras laikā uzlabo gan noteikta iekšējā orgāna, gan visa organisma darbību kopumā:

 • Mazina emocionālo un fizisko spriedzi.
 • Veicina asins un limfas plūsmu.
 • Regulē hormonu darbību.
 • Uzlabo vielu maiņu šūnu līmenī.
 • Stiprina imunitāti.

Refleksoterapija tiek plaši pielietota un ir populāra visā pasaulē. Tā ir pārbaudīta un oficiāli atzīta terapijas metode Eiropā jau kopš 20. gadsimta 70. gadiem. Refleksoterapijas iedarbīgumu apstiprina daudzu klīnisko pētījumu rezultāti.

Procedūras veic sertificēta refleksoterapijas speciāliste, masiere Dace Dagnija LEGZDIŅA

Medicīnas centrs ARS
Skolas iela 5, Rīga
Tālrunis: + 371 67 201 007