Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Krūts dziedzeru punkcijas biopsija

Krūts dziedzeru punkcijas biopsija

Ar mammogrāfiju (MG), ultrasonogrāfiju (USG) un citām diagnostikas metodēm var atklāt krūts dziedzeru patoloģiju. Krūts dziedzeru biopsija ir vienīgais veids noskaidrot etioloģiju – izcelsmi.

Procedūra tiek veikta, lai iegūtu krūts audu paraugu, pēc kura nosaka to dabu – labdabīgs vai ļaundabīgs.

Pēc iegūto audu apjoma izšķir vairākas krūšu biopsijas metodes, no kurām Medicīnas centra ARS filiālē ARS Diagnostikas klīnikā ir iespējams veikt:

Aspirācijas biopsija

Cistu veidojumu aspirācijas biopsija USG – lokālā anestēzijā ar tievas adatas palīdzību paņem šūnu paraugu no veidojuma citoloģiskai izmeklēšanai.

Core-biopsija

Core biopsija USG/MG (stereotakses) kontrolē – ar speciālas adatas palīdzību lokālā anestēzijā paņem audu paraugu histoloģiskai izmeklēšanai. Ja patoloģija ir saskatāma tikai mamogrāfijā, Core biopsiju (audu paraugu paņemšanu) veic mamogrāfijas kontrolē. Šo metodi sauc par stereotaksi.

Vakuuma biopsija

Vakuuma biopsija MG kontrolē – lokālā anestēzijā no aizdomīgas vietas krūtī var iegūt lielu audu paraugu. Pirms katra parauga paņemšanas tiek atkārtoti veikta lokāla anestēzija. Tas ir svarīgi pie noteikta veida mikrokalcinātiem, nelieliem veidojumiem vai difūziem audu apvidiem. Vakuuma tehnoloģija nodrošina pilnīgu vakuumu krūtī, neļaujot biopsijas vietai asiņot.

Pēc procedūras tiek uzlikts neliels pārsējs un sieviete/ vīrietis var doties mājās.

Krūts dziedzeru punkcijas biopsijas veic radiologi – diagnosti:

ARS Diagnostikas klīnika
Jāņa Asara iela 3, Rīga
Tālr.: 66 929 750