Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Vairogdziedzera punkcijas biopsija – izmeklējums šūnu līmenī

Mezglu veidošanās vairogdziedzerī ir viena no biežāk sastopamajām vairogdziedzera slimībām. Lai pārliecinātos, vai mezglus nav skārušas ļaundabīgas pārmaiņas, ir jāveic vairogdziedzera punkcijas biopsija.

Vairogdziedzera diagnostikas iespējas

Ja rodas aizdomas par vairogdziedzera izmaiņām vai funkciju traucējumiem, ārsts var nozīmēt dažādus vairogdziedzera izmeklējumus. Parasti sāk ar hormonu un antivielu līmeņa noteikšanu asinīs, ultrasonogrāfiju un scintigrāfiju. Katrs izmeklējums sniedz svarīgu un ļoti būtisku informāciju par vairogdziedzera formu, tā izmaiņām, funkcijām un to traucējumiem, tomēr neviena no šīm diagnostikas metodēm neatklāj, vai vairogdziedzera mezglos ir ļaundabīgas šūnas. Lai iegūtu skaidru atbildi, ir nepieciešami padziļināti izmeklējumi.

Vairogdziedzera punkcijas biopsija – izmeklējums šūnu līmenī

Vairogdziedzera slimību diagnostikā dažkārt ir nepieciešama padziļināta citoloģiskā izmeklēšana šūnu līmenī, lai precīzi noteiktu, no kādiem audiem un šūnām sastāv vairogdziedzera mezgli. Ļaundabīgas pārmaiņas var izraisīt vēža attīstību, tāpēc šūnu citoloģiskajām analīzēm var būt izšķiroša nozīme pareizas diagnozes noteikšanā un tālākās ārstēšanas taktikas izvēlē. Lai iegūtu šūnu paraugus analīzēm, tiek veikta vairogdziedzera punkcijas biopsija.

Vairāk par izmeklējumi lasiet >>> 

Zināšanai:

ARS Diagnostikas klīnikā vairogdziedzera ultrasonogrāfijas izmeklējumu un vairogdziedzera punkcijas biopsiju veic radiologs – diagnosts Dr. Artūrs BALODIS.

ARS Diagnostikas klīnika
Jāņa Asara iela 3, Rīga
Tālrunis + 371 66 929 750