Piesakies vizītei: + 371 67 201 007 vai elektroniski aaa Seko ARS

Veselības pārbaudes programmas CHECK-UP

“Nevienas sāpes nav bez iemesla! Tas ir signāls – organisma sauciens pēc palīdzības!” – Terapeite Dr. Elvīra UNBEDAHTE. Ja vēlaties ilgtermiņā uzturēt savas dzīves kvalitāti, ļoti liela nozīme ir regulārām profilaktiskajām veselības pārbaudēm CHECK-UP.

Medicīnas centrs ARS ir izveidojusi īpašas veselības pārbaudes programmas CHECK-UP, kas ļauj ātri un kvalitatīvi izvērtēt tavu veselības stāvokli, lai savlaicīgi novērstu iespējamo slimību attīstības risku.

Katras programmas CHECK-UP galvenais mērķis

Pēc iespējas ātrāk, precīzāk noteikt un novērst iespējamos riska faktorus, izmantojot jaunākās agrīnās diagnostikas un profilakses iespējas.

Veselības pārbaude sākas

Ar vizīti pie terapeita, kurā apkopojam sūdzības par veselību, ziņas par izslimotajām slimībām, darba un dzīves ritmu, fizisko pašsajūtu, ģimenes anamnēzi – iedzimto slimību vēsturi, ar ko ir slimojuši vecāki un vecvecāki, kā arī precizējām finansiālās iespējas, cik daudz katrs var atļauties ieguldīt savā veselībā.

Parasti piemērotākās programmas izvēle atklājas tieši pirmajā vizītē. Programmas ir izveidotas tāpēc, lai katrs varētu saprast, cik viņam varētu izmaksāt veselības pārbaude:

Individuāli veidojam speciālās programmas

tiem, kuri nāk ar konkrētu problēmu, piemēram, ja kāds vēlas zināt, kas notiek ar viņa sirds un asinsvadu sistēmu, kā viņa organismu ietekmē hipertonija, vai arī vēlas likvidēt aptaukošanos, novēršot vielmaiņas problēmas.

Reizi gadā

Jebkurā vecumā, arī bērniem vajadzētu veikt asins un urīna analīzes, izmērīt asinsspiedienu un veikt elektrokardiogrammu. Sievietēm reizi gadā noteikti ir jāapmeklē ginekologs, bet pēc 25 gadu vecuma noteikti ir jāveic krūšu sonogrāfija.

Pēc 40 gadu vecuma

Arī tad, ja nav izteiktu sūdzību, ir nepieciešami vairāki specifiski padziļināti izmeklējumi. Sievietēm, ja ģimenē ir iedzimts krūts vēzis, obligāti reizi gadā jāveic mammogrāfija, profilaktiski – ik pēc trīs gadiem. Ja ir vizuāli redzamas vēnas, ir jāapmeklē flebologs un iespējams jāveic vēnu duplekssonogrāfija. Vīriešiem būtu nepieciešama vizīte pie urologa un atbilstošu izmeklējumu veikšana agrīnai prostatas slimību (arī vēža) diagnostikai. Ja ir augsts holesterīna līmenis vai paaugstināts asinsspiediens, reizi gadā jāveic veloergometrija, profilaktiski – reizi trijos gados. Tā kā aizvien biežāk konstatē zarnu audzējus, kaut reizi pēc 40 vajadzētu pārbaudīt zarnas, veicot kolonoskopiju un kuņģi, veicot fibrogastroskopiju.

Pēc 50 gadu vecuma

Ikvienam ieteicams pārbaudīt savu sirdi ar datortomogrāfijas koronogrāfiju, lai laicīgi konstatētu sirds asinsvadu izmaiņas, īpaši tad, ja ģimenē ir iedzimtas sirdskaites vai ateroskleroze. Sievietēm vēlams noteikt kaulu blīvumu un reizi gadā veikt mammogrāfiju.

visus nepieciešamos veselības pārbaudes programmas izmeklējumus var  veikt divās vai trijās dienās. Finansiālu vai citu apstākļu dēļ tās var veikt arī ilgākā laika periodā vai viena gada laikā.

Noslēguma vizīte pie terapeita

Pacients, iegūst izmeklējumu rezultātus, uzzina savas veselības „vājākās vietas” un saņem konkrētus ieteikumus, kā dzīvot tālāk. Tas ietver atbilstoši vecumam pielāgotas izmaiņas dzīvesveidā, ēdienkartē, fiziskajās aktivitātēs, kā arī turpmākajā attieksmē pret sevi, jo ne jau ārsts, bet gan mēs katrs esam atbildīgs par savu veselību un dzīves kvalitāti.

Video:

Plašāku informāciju par veselības pārbaudes programmām CHECK-UP – skaties šeit